Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

W sprzedaży można znaleźć wiele kremów nawilżających. Jak jednak znaleźć ten kosmetyk, który będzie najlepszy dla konkretnej cery?

 

Podstawą pielęgnacji każdego rodzaju cery jest jej nawilżanie. Właśnie dlatego zarówno skóra sucha, jak i skóra tłusta powinna być codziennie pielęgnowana z wykorzystaniem kremów nawilżających.

 

Jak jednak dobrać najlepszy krem nawilżający dla konkretnego typu cery? Oto porady, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów!

 

1. Krem dopasowany do potrzeb cery

W sklepach możemy znaleźć różne kremy nawilżające przeznaczone do konkretnych typów cery. Zatem najlepszy krem do twarzy tego rodzaju powinien pasować do jej indywidualnych potrzeb.

 

Skóra sucha, która nie wytwarza dużej ilości naturalnego łoju, czyli sebum, powinna być pielęgnowana kremami o bogatszej, bardziej tłustej konsystencji. Z kolei ta tłusta lepiej będzie reagować na kremy lżejsze, bez wysokiej dawki składników natłuszczających.

 

2. Inny krem na dzień i na noc

Warto stosować inne kremy nawilżające na dzień oraz na noc, ponieważ skóra ma wtedy inne potrzeby.

 

Dobry krem nawilżający na dzień powinien być lżejszy i nadawać się pod makijaż. Dodatkowym plusem będzie filtr UV chroniący skórę przed słońcem. Z kolei krem na noc może mieć już bogatszą konsystencję i zawierać więcej składników aktywnych.

 

3. Zwróć uwagę na skład kremu

Przy doborze odpowiedniego kremu nawilżającego warto również zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki.

 

Dzięki dostępnym on-line informacjom można odczytać, co dokładnie kryje się pod konkretnymi pozycjami na liście składników, aby poszukiwanie dobrych kosmetyków było jeszcze prostsze.