Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Zawód doradcy podatkowego jest uregulowany w polskich przepisach prawa. Kto dokładnie może świadczyć usługi doradztwa podatkowego?

 

Doradztwo podatkowe to szeroka gama usług skierowanych zarówno do biznesu, jak również do osób prywatnych. Obejmują one głównie pomoc przy wyborze właściwej formy rozliczeń, optymalizacji podatków, interpretacji przepisów.

 

Zgodnie z przepisami, a mianowicie ustawą z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym, doradca podatkowy jest wolnym zawodem zaufania publicznego. Aby zostać doradcą, konieczne jest spełnienie określonych wymagań.

 

Podstawowe wymagania dla doradców podatkowych

Osoba, która chce świadczyć usługi takie jak doradztwo podatkowe Warszawa, czy w innych miastach, musi posiadać stosowne wykształcenie wyższe, a także posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Musi ona również korzystać z pełni praw publicznych.

 

Warunkiem uzyskania uprawnień doradcy prawnego jest zaliczenie egzaminu składającego się z części pisemnej i ustnej.

 

Doradztwo podatkowe mogą oferować:

  • adwokaci i radcy prawni

  • osoby fizyczne po uzyskaniu wpisu na listę doradców podatkowych prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych

  • osoby prawne znajdujące się w rejestrze osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego prowadzonym przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych

 

Doradca podatkowy musi mieć także wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z racji wykonywania swojego zawodu.

 

Jeśli potrzebne jest fachowe doradztwo podatkowe Warszawa, albo w innej lokalizacji, specjalista w tym zakresie powinien spełnić wszystkie powyższe wymagania.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.