Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Coraz więcej przedsiębiorców z Polski decyduje się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Dotyczy to nie tylko branży budowlanej i przemysłowej, ale i innych dziedzin, w których sprawdzają się osoby zza wschodniej granicy. Czy proces zatrudnienia jest w takim przypadku skomplikowany? Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy i z jakimi korzyściami się to wiąże?

Pracownik z Ukrainy przez agencję pracy tymczasowej

Samodzielne poszukiwanie i rekrutacja pracowników z Ukrainy może być czasochłonne i trudne do zrealizowania. O wiele łatwiejszą alternatywą, pozwalającą zaoszczędzić dużo czasu, jest skorzystanie z usług agencji pracy, która specjalizuje się w tym temacie, np. http://www.pracowici.pl/pracownicy-z-ukrainy/.

Agencja samodzielnie zajmie się wszystkimi etapami, jakie składają się na zatrudnienie. Po zapoznaniu się z wymaganiami pracodawcy, wyszuka osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu oraz przeprowadzi proces rekrutacji. Zajmie się także wszystkimi niezbędnymi formalnościami, jakie są wymagane przy zatrudnianiu osób spoza granic naszego kraju.

Przedsiębiorca może dzięki temu skupić się na najważniejszych dla firmy działaniach, nie musząc zajmować się wystawianiem ogłoszeń, wycieczkami do Urzędu Pracy czy bardzo czasochłonną rekrutacją. Profesjonalna agencja zadba o to, by cały proces zatrudnienia przebiegł sprawnie i dostarczył przedsiębiorcy wykwalifikowanej pomocy, jaką są pracownicy z Ukrainy.

jak się zatrudnia pracowników z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy i Białorusi – czy warto ich zatrudnić?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy i Białorusi staje się coraz bardziej popularne wśród polskich przedsiębiorców, nie tylko z branży budowlanej i przemysłowej. Dzieje się tak ze względu na szereg korzyści, na jakie mogą liczyć firmy decydujące się na takie rozwiązanie. Do najważniejszych zalet należą:

- pracownicy z Ukrainy są chętni do podjęcia się zajęć zarobkowych, ponieważ w tym celu przyjeżdżają do kraju; odznacza ich duża motywacja do realizacji zadań,

- są to w większości osoby młode i sprawne, a przy tym także z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami, gotowe do podjęcia pracy na stanowiskach niższego i średniego szczebla,

- pracownik z Ukrainy zazwyczaj jest osobą wysoce dyspozycyjną, gotową do podjęcia pracy w systemie zmianowym, również w weekendy, nie odmawiającą wyjazdów delegacyjnych,

- tacy pracownicy rzadko zmieniają miejsce zatrudnienia, dlatego stanowią pewny zespół dla każdego przedsiębiorcy,

- właściciel firmy może zyskać sprawdzone, wykwalifikowane osoby do realizacji tymczasowych zleceń, które sprawdzą się przy każdym powierzonym zadaniu.

Leasing pracowniczy, czyli opcja na pracę tymczasową

Przedsiębiorcy mogą również zdecydować się na leasing pracowniczy, który doskonale sprawdzi się przy pracy sezonowej lub większych zleceniach, dla których realizacji firma potrzebuje tymczasowo dodatkowych rąk do pracy. Wynajem pracowników z Ukrainy to bardzo korzystna opcja – nie trzeba zatrudniać osób na stałe, dzięki czemu unika się wielu kosztów i formalności. Leasing pracowniczy pozwala przy tym na zyskanie wykwalifikowanych i doświadczonych osób, które świetnie sprawdzą się przy powierzonych im zadaniach.

Warto skorzystać z usług doświadczonej agencji, która w przypadku leasingu pracowniczego dopilnuje wszystkich niezbędnych formalności oraz samodzielnie wybierze pracowników z Ukrainy, którzy posiadają najlepsze kwalifikacje do realizacji danego zlecenia. Dzięki temu można oszczędzić sporo czasu, a przy tym nadal mieć dostęp do najlepszych na rynku pracy fachowców.

Pracownicy z Ukrainy do pracy sezonowej i nie tylko

Podsumowując, warto skorzystać z opcji zatrudnienia pracownika z Ukrainy niezależnie od branży, w której się działa. Dzięki usługom agencji pracy tymczasowej, jest to rozwiązanie bardzo proste, nie wiążące się z żadnymi dodatkowymi obowiązkami dla pracodawcy. Można tym sposobem w krótkim czasie zyskać zespół sprawdzonych fachowców, gotowych do pracy w różnym systemie.