Powiat Olkusz: Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie - od 4 do 13 kwietnia 2019 r.
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Akcja będzie kontynuacją szczepień z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
- Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
- Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
- Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji SanitarnoEpidemiologicznej.
Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olkuszu
W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, proszę wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń.
Starostwo Powiatowe w Olkuszu,
sp.olkusz.pl/aktualnosci/ze-starostwa/szczepienie-lisow-przeciw-wsciekliznie-od-4-do-13-kwietnia-2019-r/
Ostatnie Artykuły

Sekundy zadecydowały w Kluczach - policjanci weszli do domu przez okno

Nowe władze OSP w Wolbromiu wybrane. Strażacka kampania domknięta

Francuska wyprawa do Olkusza. Biblioteka stała się przystankiem rodzinnej historii

Photon, łamigłówki i małe programistyczne triumfy w olkuskiej bibliotece

Roboty, algorytmy i wyścig na torze - Klockoteka znów rusza w Olkuszu

Kosmos wrócił do biblioteki - olkuski klub znów rozbudził ciekawość

W Olkuszu oddali hołd włoskiemu bohaterowi spod Krzykawki

Olkuski Test Coopera wraca na bieżnię - tym razem z limitem miejsc

Na olkuskim rynku padły słowa o patriotyzmie, który buduje wspólnotę

Lingwistyczna Wieża Babel znów przyciągnęła młodych. W Olkuszu padły wyniki

Strażacy z Wolbromia usłyszeli dziś proste życzenie. Tyle samo powrotów co wyjazdów

555 rowerzystów ruszyło w Olkuszu - policja zabezpieczyła rajd

Rynek i Kościelna bez aut podczas majowych uroczystości w Wolbromiu

