Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Nie każdy z nas ma hollywoodzki uśmiech. Gdy Twoje zęby nie są białe, ale mają ciemniejszy odcień, możesz skorzystać z zabiegu wybielania. Jaka metoda sprawdzi się wtedy najlepiej?

Białe zęby często traktowane są jako synonim urody oraz zdrowia. Właśnie dlatego wielu z nas myśli o tym, aby skorzystać z usług wybielania zębów, aby nadać im jaśniejszy odcień.

Do dyspozycji mamy obecnie szeroką gamę metod wybielania zębów, z których można skorzystać w domu, ale także takich, które może wykonać dla nas klinika stomatologiczna Katowice lub w innych miejscowościach.

Na co warto się zdecydować?

Klinika stomatologiczna Katowice – domowe wybielanie zębów

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych specyfików przeznaczonych do wybielania zębów. Można zakupić je w popularnych drogeriach oraz w aptekach, także przez internet.

Do wyboru mamy między innymi pasty wybielające, specjalne paski wybielające (stripsy), żele do nakładania na zęby dołączonym pędzelkiem, a także zestawy do przygotowania nakładek na zęby, które następnie wypełnia się żelem do wybielania.

Domowe wybielanie zębów może dać dobre rezultaty, a także jest relatywnie bezpieczne. Specyfiki stosują dość niskie stężenia środków wybielających, dlatego na ogół nie powodują nieprzyjemnych skutków ubocznych. U wybranych osób może pojawić się jednak nadwrażliwość dziąseł oraz zębów.

Metody domowe są zatem dobrym wyborem dla wielu osób – są przystępne cenowo, dość skuteczne i bezpieczne. Jeśli jednak zależy nam na optymalnych efektach, także po jednym zabiegu, warto udać się do dobrej kliniki stomatologicznej w Katowicach albo w innym mieście, która oferuje usługi stomatologii estetycznej, w tym wybielania zębów.

Klinika stomatologiczna Katowice – wybielanie zębów u stomatologa

Dzisiaj niemalże każdy gabinet stomatologiczny w Katowicach może zaoferować nam usługi w zakresie stomatologii estetycznej. Są one chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na poprawie estetyki swojego uśmiechu pod okiem fachowców w tej właśnie dziedzinie.

Klinika stomatologiczna Katowice. Wybielanie zębów – jaką metodę warto wybrać, by cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Dentysta w Katowicach lub w innym mieście może zaoferować nam poniższe metody wybielania zębów gabinetowo:

  • wybielanie metodą nakładkową
  • wybielanie lampą Beyond
  • wybielanie zębów martwych

Dodatkowo, zabieg wybielania zębów można połączyć także z innymi zabiegami, na przykład z profesjonalnym oczyszczaniem zębów (skaling i piaskowanie).

Klinika stomatologiczna Katowice – wybielanie metodą nakładkową

Wybielanie metodą nakładkową polega na przygotowaniu przez stomatologa w Katowicach specjalnych nakładek na zęby.

Najpierw pobiera się od pacjenta wyciski górnego i dolnego łuku zębowego – nakładki można odebrać na kolejnej wizycie. Pacjent otrzymuje wtedy także żel do wybielania, który nakłada się do wnętrza nakładek. Substancja ta ma wyższe stężenie niż żele stosowane do wybielania domowego, więc pozwala także na uzyskanie lepszych efektów.

Klinika stomatologiczna Katowice – wybielanie lampą Beyond

To zabieg droższy od wybielania nakładkowego, niemniej jednak daje lepsze efekty już podczas jednej wizyty u stomatologa w Katowicach lub w innym mieście!

Zabieg polega na naświetlaniu zębów specjalną lampę emitującą niebieskie światło. Można uzyskać odcień nawet o 5-8 stopni jaśniejszy!

Klinika stomatologiczna Katowice – wybielanie zębów martwych

U stomatologa skorzystamy też z zabiegu wybielania zębów martwych, które mogą mieć ciemniejszy odcień. W tym przypadku dentysta w Katowicach wprowadza do uprzednio przygotowanej komory zęba preparat wybielający.

Gdzie wybielić zęby?

Znalezienie dobrego gabinetu nie powinno być trudne. Gdy do wyszukiwarki wpiszemy słowa typu „stomatolog katowice”, możemy od razu zapoznać się z różnymi ofertami gabinetów w swojej okolicy.

Niestety, jeśli interesuje nas zabieg bezpłatny, klinika stomatologiczna Katowice NFZ nie będzie mogła zaoferować nam tego rodzaju usługi. Za wybielanie musimy zapłacić z własnej kieszeni.