Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Uczniowie klasy ósmej z Bukowna poznali tajniki policyjnego zawodu

Dzisiaj tj. 15 maja br. w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu gościli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie. Młodzież zwiedziła mury olkuskiej komendy i zapoznała się z funkcjonowaniem tutejszej jednostki. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Spotkanie było okazją, by promować wśród młodych ludzi zawód policjanta. Młodzież zapoznała się pracą policjantów poszczególnych wydziałów, zespołów i sekcji, jakie znajdują się w komendzie. Policjanci rozmawiali z nimi o perspektywach, jakie daje służba w policji. Uczniom szczegółowo przedstawiono etap kwalifikacyjny, wymogi, jakie musi spełniać kandydat do policji oraz proces rekrutacji.

Starszy sierżant Monika Kot wyjaśniła, co należy do obowiązków służbowych dzielnicowych i jakie realizuje zadania w swoim rejonie służbowym w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Uczniom interesująca wydała się praca technika kryminalistyki.Ośmioklasiści z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o różnych rodzajach śladów zabezpieczanych na miejscu zdarzeń. Chętnie uczestniczyli w prezentacji zbierania śladów linii papilarnych przeprowadzonych przez aspiranta sztabowego Marka Goraja i Michała Szeląga. Podczas wizyty zwiedzano strzelnicę, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także dyżurkę, gdzie pracuje dyżurny i jego zastępca.