Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Uwaga ślisko na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność!

Niekorzystna pogoda może przyczynić się do złego samopoczucia kierowców. Dodatkowo opady deszczu powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku czy kolizji.

Wczoraj tj. 14 maja 2019 roku na terenie powiatu olkuskiego odnotowano dwa wypadki i kilka kolizji drogowych. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami - to główne przyczyny tych kolizji.

W Olkuszu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 791 ulicą Ks. Gajewskiego kierujący volkswagenem borą zderzył się z volvem. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca volkswagena prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do szpitala została przewieziona kierująca volvo. Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z ulicą Kolejową i Starczynowską w Bukownie. Kierująca lexusem wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie zachowała ostrożności i zderzyła się z seatem. Ranna został kierująca seatem. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Zwłaszcza wtedy, gdy panują trudne warunki atmosferyczne.