Policjanci z Olkusza zatrzymali dwie osoby, które włamały się do sklepu

Policjanci z Olkusza zatrzymali dwie osoby, które włamały się do sklepu

PolicjanciOgniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lata, którzy są podejrzani o usiłowanie włamania do sklepu monopolowego. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca br. około godziny 2 nad ranem. Z informacji przekazanej dyżurnemu olkuskiej policji wynikało, że dwóch mężczyzn włamało się do sklepu monopolowego. Jak się okazało, mężczyźni wykorzystali okazję, ponieważ kilka dni wcześniej tj. 31.05.19 r. w sklepie wybuchł pożar. Właściciel sklepu, by udaremnić wejście osób postronnych do budynku, zastawił drzwi zaplecza swoim samochodem. Pomimo tego złodzieje weszli na dach samochodu, wyłamali metalowe drzwi i dostali się do środka. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który trzymał w rękach skrzynkę z alkoholem. Drugi z włamywaczy ukrył się za regałem sklepowym. Obaj zostali zatrzymani.

Mężczyźni zachowywali się agresywnie i policjanci użyli wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Z uwagi na to, że drzwi zaplecza były zastawione pojazdem i nie było możliwości, by policjanci mogli tamtędy wyprowadzić zatrzymanych, na miejsce wezwano strażaków, którzy wyłamali zamek od drzwi wejściowych. Podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli w saszetce 34-latka biały proszek. Badanie testerem wykazało, że to amfetamina w ilości ponad 33 gramy. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Ponieważ policjanci mieli podejrzenie, że 26-latek w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki, dokonali przeszukania pomieszczeń, w trakcie którego znaleźli 30 gramów amfetaminy.

3 czerwca br. śledczy przedstawili im zarzuty usiłowania włamania, uszkodzenia mienia i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji.