Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Flota samochodowa w firmie – jak ją wzmocnić i nią zarządzać?

Każda firma transportowa powinna posiadać odpowiednią flotę samochodów, która umożliwi realizowanie dostaw i osiąganie wszelkiego rodzaju celów biznesowych. Jeżeli chcesz ją wzmocnić, nie musisz kupować nowych pojazdów – wystarczy, że skorzystasz z oferty na wynajem samochodów, który jest w ostatnich latach bardzo popularny wśród polskich przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie i w jaki sposób zadbać o odpowiednie zarządzanie flotą transportową.

Flota samochodowa – wzmacniamy ją w najlepszy sposób!

Jeżeli chcesz, aby Twoja flota samochodowa była nowoczesna i pozwalała Ci na realizowanie wszystkich zadań sprawnie oraz bezproblemowo, możesz postawić na wynajem długoterminowy samochodów – usługę oferowaną np. przez Arval, która w ostatnim czasie stała się doskonałą alternatywą dla leasingu. Jest to rozwiązanie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które potrzebują pojazdów osobowych lub dostawczych od najbardziej cenionych na rynku producentów.

Profesjonalna wypożyczalnia, będzie w stanie zaproponować Ci wynajem samochodu, który nie będzie starszy niż 2-3 lata i którego stan techniczny będzie idealny. Wynika to z dbałości o jakość posiadanej floty samochodów i jednocześnie chęć spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Wynajem aut jest przy tym korzystniejszy od leasingu z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze – nie wymaga uiszczania opłat wstępnych, a miesięczne raty płacone za użytkowanie pojazdu są zwykle niższe. Po drugie – w ramach usługi możesz korzystać z bezpłatnych usług serwisowych i przeglądów technicznych, a do tego masz możliwość korzystania z auta zastępczego, na wypadek większej awarii pojazdu. I w końcu po trzecie – po zakończeniu umowy, możesz zwróć samochód wypożyczalni i wynająć nowy! To lepsze niż konieczność wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy, jak ma to miejsce w leasingu.

Najem długoterminowy pozwala wzmacniać floty samochodowe – dzięki niemu będziesz mógł wliczać wynajęty pojazd do własnego majątku, co przyniesie Ci korzyści podatkowe (możliwość wliczania rat do kosztów uzyskania przychodu).

Zarządzanie flotą samochodową – jak robić to skutecznie?

Flota samochodowa jest często bardzo duża i objęcie kontroli nad każdym pojedynczym pojazdem jest naprawdę trudne. A to niezbędne, by móc mierzyć zużycia paliwa, optymalizować działania i zmniejszać koszty działalności. Jeżeli chcesz, aby zarządzanie flotą samochodów było lepsze niż do tej pory, możesz postawić na nowoczesną aplikację, którą zaoferują Ci nawet niektóre wypożyczalnie, jak np. Arval. Autorskie rozwiązania pozwolą Ci odczytać wiele wskaźników, związanych np. ze zużyciem paliwa w poszczególnych samochodach, liczbę przejechanych kilometrów, koszty, jakie ponosisz i wiele, wiele innych. Co więcej – zyskasz specjalny kalendarz, który ułatwi Ci realizowanie zleceń, będziesz mieć dostęp do archiwum faktur i znacznie usprawnisz obieg informacji w firmie.

Tego rodzaju system zarządzania flotą jest rozwiązaniem, z którego korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców – okazuje się niezbędny do rozwoju działalności i zwiększania efektywności codziennych działań. Jeżeli więc chcesz skorzystać z usługi wynajmu samochodów, znajdź taką wypożyczalnię, która w ramach miesięcznej raty udostępni Ci nowoczesne aplikacje. Będzie to niezwykle korzystne dla Twojej firmy!

Wynajem floty – jak znaleźć najlepszą firmę?

Aby Twoja flota samochodowa mogła rosnąć w siłę i umożliwiać Ci realizowanie najbardziej ambitnych celów biznesowych, musisz znaleźć profesjonalną wypożyczalnię, która zapewni Ci liczne korzyści ze współpracy. Warto zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów, a przede wszystkim zaznajomić się z ofertą i porównać ją z innymi. Wtedy zyskasz pewność, że wybierasz usługi, które będą w stu procentach dopasowane do Twoich potrzeb.