Klimatyzacja montaz – koszt montażu klimatyzacji

Klimatyzacja to gwarancja komfortowego chłodu w upalne dni. Ile trzeba będzie zapłacić za zamontowanie klimatyzatora w domu? Zapraszamy do sprawdzenia przykładowych cen!

Wiele osób myśli, że instalacja klimatyzacji Warszawa oraz w innych miastach jest sporym wydatkiem. Jednak tak naprawdę za klimatyzator wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. W związku z tym wtedy, gdy w ciągu lata w naszym domu jest bardzo ciepło, klimatyzator Mokotów może być strzałem w dziesiątkę.

Aktualnie do wyboru mamy wiele rodzajów klimatyzatorów, które można zamontować stacjonarnie, ale możemy wybrać także klimatyzator przenośny – monoblok.

Gdy chcemy, aby w naszym domu zaczęła działać dobra klimatyzacja montaz powinniśmy zlecić renomowanej firmie. Usługi w tym zakresie zapewnia między innymi firma Clima Polska – klimatyzatory Mokotów.

Ile będzie kosztować nas montaż klimatyzacji Warszawa? Zapraszamy do sprawdzenia!

Klimatyzacja montaz – koszty klimatyzatorów

Jeśli chcemy kupić klimatyzator Targówek czy w innej lokalizacji, powinniśmy na początku wybrać jego rodzaj.

Do domów najczęściej wybierane są klimatyzatory typu split albo klimatyzatory przenośne. W tym drugim przypadku montaż klimatyzacji w domu nie jest konieczny – urządzenie można podłączyć samodzielnie.

Klimatyzator przenośny

Gdy chcemy wybrać klimatyzator przenośny, koszt to zwykle około 1000 złotych. W tej cenie otrzymamy model, który pozwoli nam na ochłodzenie pomieszczeń mniejszych i średnich.

Takie klimatyzacje Warszawa są zatem niedrogie, ale musimy pamiętać o tym, że mają także swoje minusy – nie sprawdzą się w większych pomieszczeniach, wymagają pociągnięcia rury na zewnętrz, a także są dość głośne.

Sprawdzą się jednak wtedy, gdy w danym pomieszczeniu czy obiekcie nie możemy zamontować stacjonarnego klimatyzatora, na przykład nie jest to możliwe w niektórych budynkach wielorodzinnych.

Klimatyzator split

Druga propozycja to instalacja klimatyzacji typu split. Urządzenie składa się wtedy z dwóch oddzielnych elementów połączonych ze sobą – modułu zewnętrznego i modułu wewnętrznego.

W związku z tym montaz klimatyzacji Warszawa tego rodzaju będzie już bardziej czasochłonny – będzie wymagał wykucia miejsca pod przewody, a także montażu modułów na zewnątrz i w środku pomieszczenia. Jeśli interesuje nas taka klimatyzacja montaż powinien być powierzony fachowej ekipie.

Klimatyzacja typu split doskonale sprawdza się także w dużych pomieszczeniach – do wyboru mamy modele o różnych mocach. Jest także cicha – hałas nie dochodzi wtedy do środka. Sterowanie odbywa się przez bezprzewodowego pilota.

Jeśli interesuje nas montaż klimatyzacji cena za urządzenie typu split to od około 2000 złotych wzwyż. W przypadku klimatyzatorów mocniejszych, z dodatkowymi funkcjami, cena będzie odpowiednio wyższa.

Stacjonarna klimatyzacja z montażem zwykle oscyluje wokoło kwoty 2500-4000 złotych. Jeśli ciekawą nas dokładne ceny za montaż klimatyzacji w domu cennik możemy pobrać on-line w wybranej firmie lub możemy zwrócić się do niej indywidualnie o dokonanie wyceny.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, aby w domu pojawiła się dobrze działająca Piaseczno klimatyzacja, musimy liczyć się z kosztem minimum 1000 złotych w przypadku modeli przenośnych oraz 2500 złotych dla modeli stacjonarnych.