Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci z Olkuszu zabezpieczyli blisko 70 gramów narkotyków

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu postawili zarzuty 40-letniemu mężczyźnie, który posiadał znaczne ilości narkotyków i udzielał je innej osobie. Ponadto podejrzany usłyszał zarzut paserstwa, albowiem nabył sprzęt pochodzący z kradzieży.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek (13.06.19r. ) w Olkuszu. Na podstawie posiadanych informacji kryminalni weszli do mieszkania mężczyzny, tam podczas przeszukania znaleźli kompresor, który pochodził z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Policjanci przeszukali również pomieszczenie zakładu pracy, w którym zatrudniony był mężczyzna. W sejfie znaleźli ponad 68 gramów amfetaminy, gram mefedronu oraz śladowe ilości marihuany. Policjanci ustalili również, że 40-latek udzielał narkotyków innej osobie.

13 czerwca policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania i udzielania narkotyków, a także paserstwa z kodeksu karnego. Wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował policyjny dozór.