Dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty decyduje przede wszystkim o wyborze przyszłej szkoły. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby był on jak najlepszy!

Egzamin ósmoklasisty ma za zadanie sprawdzić zdobytą przez ucznia VIII klasy wiedzę. To egzamin, który nie ma limitu punktowego, aby go zaliczyć, niemniej jednak jego wynik wpływa na wybór przyszłej szkoły przez ucznia.

Podczas egzaminu sprawdzana jest wiedza z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki, a także języka obcego nowożytnego, najczęściej języka angielskiego.

Właśnie dlatego dobre przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty ma tak duże znaczenie. Jak zdać go bez problemu? Czy wystarczy samodzielna nauka w domu? A może korepetycje czy specjalne kursy, na przykład takie, jak te organizowane przez szkołę Pitagoras?

Samodzielne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Pisany pod koniec VIII klasy egzamin ósmoklasisty nie jest egzaminem trudnym, dlatego też wtedy, gdy uczeń nie ma problemów z ocenami, wówczas najczęściej wystarczają przygotowania w domu.

Można wówczas bazować na podręcznikach do szkoły podstawowej, ale również zdecydować się na dodatkowe publikacje, na przykład testy oraz repetytoria w następujących tematach:

  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty polski
  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty matematyka
  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty angielski

Naukę warto rozpocząć już na początku roku szkolnego – regularne powtórki oraz rozwiązywanie testów pomogą w ugruntowaniu zdobytych informacji. Wtedy test ósmoklasisty nie powinien być żadnym problemem!

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty samodzielnie jednak nie zawsze przynosi optymalne efekty. Wtedy wart pomyśleć o pomocy specjalistów, z którymi zaliczenie tego testu stanie się jeszcze łatwiejsze – także wtedy, gdy uczeń ma jeszcze braki w swojej wiedzy.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – korepetycje i kursy

Wtedy, gdy uczeń klasy VIII pragnie zdać ten test do liceum czy też innej wymarzonej szkoły z jak najlepszym wynikiem, może uzyskać wsparcie ze strony korepetytorów.

Aktualnie do wyboru są różne korepetycje pozwalające na kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, języka polskiego oraz z matematyki. Na zajęcia tego rodzaju warto chodzić jak najwcześniej – wtedy szansa na solidne przygotowanie będzie największa.

Alternatywne dla korepetycji są specjalne kursy przygotowawcze, które przeznaczone są dla małych grup. Z tego też względu takie kursy dla ósmoklasistów mają bardziej atrakcyjne ceny.

Podczas kursów oraz korepetycji uczeń powtarza materiały, uczy się tych informacji, których jeszcze nie poznał, a także wykonuje na egzamin ósmoklasisty testy z poprzednich lat.

Oferty na kursy oraz korepetycje w Warszawie przeznaczone dla ósmoklasistów można znaleźć już teraz on-line. Gdy chodzi o kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Warszawa prezentuje uczniom szeroką gamę propozycji – to właśnie tutaj skorzystać można również z oferty szkoły Pitagoras, która od lat specjalizuje się w organizacji kursów dla uczniów.

Podsumowując, gdy chodzi o dobre przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, można uczyć się do niego samodzielnie, ale o wiele lepsze efekty można uzyskać wtedy, gdy skorzysta się wtedy ze specjalnych korepetycji oraz kursów, które skierowane są dla ósmoklasistów!

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – jak zdać go bez problemu?