Seria wypadków i kolizji na drogach powiatu olkuskiego

Dużo pracy w ciągu ostatnich dwóch dni mieli policjanci. Na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Deszcz i pojawiające się w wielu miejscach burze, spowodowały, że na drogach było ślisko i niebezpiecznie. Takie warunki z pewnością nie sprzyjały kierowcom.

W niedzielę około godziny 11.30 w Milonkach zderzyły się dwa samochody osobowe: mazda i seat. Jak wstępnie ustalono, kierująca mazdą, jadąc od miejscowości Zagórowa w stronę drogi wojewódzkiej nr 794, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała w seata. Do szpitala zostało przewiezionych 4 pasażerów seata w tym troje dzieci. Na szczęście ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

Około godziny 18.20 na drodze z Kolbarga w stronę Jaroszowca dachował fiat punto. Jak ustalili policjanci, kierująca punto zaczęła gwałtownie hamować. Kobieta wpadła w poślizg i dachowała. Kierująca puntem trafiła do szpitala.

Chwilę później około godziny 18.40 na drodze z Olkusza do Bukowna kierujący toyotą yaris stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jedni i uderzył w drzewo. Ranny 49-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu.

Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godziną 19 w Zadrożu kierowca iveco stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na miejscu, załoga karetki pogotowania udzielała pomocy medycznej trzem pasażerom. Kierowca iveco za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze otrzymał mandat karny.

Wczoraj tj. 15 lipca br. około godziny 7 rano w rejonie skrzyżowania Alei 1000-lecia z drogą krajową nr 94 w Olkuszu kierowca volvo najechał na samochód osobowy marki Skoda Octavia. Kierujący volvo nie zachował ostrożności przy zmianie pasa ruchu. Nie było rannych. Interwencja policjantów zakończyła się mandatem.

Około godziny 10.20 na ulicy 29-Listopada w Olkuszu kierowca busa najechał na tył alfa romeo. Ranny został pasażer busa, któregoi karetką pogotowia został przewieziono do szpitala w Olkuszu. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Nie wymagał on dalszej hospitalizacji.

We wszystkich przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią również poważne niebezpieczeństwo. Gdy na drodze jest ślisko, wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie.