Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile alkoholu!

Nie od dziś wiadomo, że nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, stwarza poważne zagrożenie, nie tylko dla siebie i pasażerów z nim podróżujących, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców niejednokrotnie kończą się tragicznie.

W sobotę tj. 20 lipca 2019 roku po godzinie 17 na ulicy Krasińskiego w Olkuszu policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy fiata. Mężczyzna wjechał w zaparkowany samochód marki Audi. Mało tego, gdy otwierał drzwi w swoim samochodzie, uszkodził inny pojazd (opel corsa). W samochodach nie było żadnych osób i na szczęście nikt nie poniósł obrażeń.

Okazało się, że 61-letni kierowca fiata punto ma ponad 2,4 promila alkoholu w organizmy. Nie bacząc na żadne konsekwencje, mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i w takim stanie prowadził auto. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Niebawem poniesie poważne konsekwencje prawne i finansowe.

Każdego dnia policjanci zatrzymują kierowców, którzy siadają za kierownicą po alkoholu. W ubiegłym roku olkuscy policjanci przeprowadzili 62494 badań i zatrzymali 258 nietrzeźwych kierowców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.