UM Olkusz: Szlakiem dawnych sklepów i knajp

Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.
Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 10.00 w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8). Stamtąd prowadzeni przez przewodników z Olkuskiej Grupy Turystycznej Amonit” oraz historyka i pracownika UMiG wyruszą na spacer po Olkuszu szukając śladów pod dawnych sklepach, restauracjach, a także zakładach rzemieślniczych, jakie niegdyś znajdowały się w okolicach rynku. Będzie też można zobaczyć kopie zdjęć przedstawiających dawne sklepy i lokale, a także repliki reklam olkuskich sklepów sprzed prawie 90 lat. Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK Ilkussia”, Stowarzyszenie Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Kurier Olkuski.
Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu,
umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6863:szlakiem-dawnych-sklepow-i-knajp&catid=14&lang=pl&Itemid=167
Ostatnie Artykuły

Kolekcjonerskie hologramy do legitymacji szkolnej – skąd ich popularność?

Młodzi artyści dali popis w Kluczach. Jury miało trudny wybór

W Papierniku zabrzmi muzyka na żywo. Dzieci wejdą w nią od pierwszych taktów

Młodzi artyści z Kluczów błysnęli na scenie. Rozdano nagrody i wyróżnienia

Trzy stoiska z podróbkami - policja w Wolbromiu zabezpieczyła towar

Książki krążyły po szkole - olkuski bookcrossing ożywił podstawówkę

Ósmoklasiści ruszyli po szkoły – hala MOSiR-u zamieniła się w edukacyjny dworzec

Sukcesja rodzinnych firm wraca na pierwszy plan. Małopolska stawia na konkret

Dzieci narysowały czystą gminę. Jury miało twardy wybór po konkursie

W Bukownie jedno wymuszenie i alkohol zakończyły się zderzeniem trzech aut

683 worki śmieci w gminie Klucze. Ekoakcja pokazała skalę problemu

W olkuskiej podstawówce policjanci ostrzegli przed nałogami, które zaczynają się niewinnie

Na olkuskim rynku stanie ruchome widowisko o polskich bohaterach

