Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Rolety antywłamaniowe – taka fraza pojawia się w naszej głowie na myśl o żaluzjach i roletach. Nic dziwnego. Producenci i sprzedawcy bardzo chętnie powołują się na tę właśnie właściwość zewnętrznych rolet okiennych, jednakże prawda jest taka, że… jest ich znacznie więcej! Poza troską o nasze bezpieczeństwo, żaluzje fasadowe redukują bowiem poziom hałasu płynącego z okolicy, schładzają pomieszczenia w upalne dni i zatrzymują w nich ciepło zimową porą. Czy to wszystko? Nie. Niektóre z nich, na przykład shutters, pięknie prezentują się na zewnątrz budynku, a dzięki napędowi elektrycznemu stosowanemu w nowoczensych zasłonach, jednym guzikiem możemy zapewnić sobie stuprocentową prywatność.

Czym jednak są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to nic innego jak system zasłonowy. Stosuje się go również wewnątrz pomieszczeń, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest pierwszy wariant, dlatego na nim skupimy się dzisiaj. Wyróżniamy cztery jego rodzaje:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Wybór konkretnego typu zależny jest od tego, na jakim etapie budowy jest nasz projekt. Warto wiedzieć, że rolety zewnętrzne warto montować jak najwcześniej. Oszczędza to dodatkowej pracy i kosztów podczas remontów, a także pozwala umieścić skrzynkę rolety w nadprożu i ładnie wkomponować ją w elewację budynku. Czym jest owa skrzynka? Jednym z elementów wchodzących w skład konstrukcji zasłon zewnętrznych. Wszystkie z nich wymieniliśmy poniżej:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny – ten pierwszy oferuje zdecydowanie więcej możliwości i komfortu użytkowania

Brzmi nieskomplikowanie i tak też jest. Należy jednak pamiętać, że z montażem sprawa nie wygląda już tak prosto i bardzo łatwo uszkodzić roletę lub okolicę miejsca jej ulokowania. Dlatego też najlepiej pracę tę zlecić wyspecjalizowanej ekipie.

Poznaj pięć korzyści wynikających z zamontowania żaluzji fasadowych w swoim domu

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzne rolety okienne?

Cena rolet antywłamaniowych nie należy do wygórowanych, zwłaszcza, jeżeli przyjrzymy się temu, co do zaoferowania mają zewnętrzne rolety okienne.

 1. Chronią przed włamywaczami – niektóre z nich stanowią jednak jedynie straszak na włamywaczy. Prawdziwe rolety antywłamaniowe posiadają szereg wzmocnień, blokad i czujników stanowiących zaporę nie do przejścia. Warto upewnić się o ich obecności przed zakupem.
 2. Chronią przed upałem w letnie dni – redukują bowiem poziom nasłonecznienia i nagrzania pomieszczenia.
 3. Ocieplają w zimowe dni – między pancerzem rolety a oknem wytwarza się poduszka powietrzna, która stanowi warstwę izolacyjną uszczelniającą okno. Dzięki temu ciepło „odbija się” od niego i wraca do pomieszczenia. Oknami wydostaje się z budynków aż 15-25% całej energii cieplnej, dlatego to spora oszczędność.
 4. Chronią przed hałasem.
 5. Chronią naszą prywatność – dzięki możliwości zasłonięcia okna, możemy skutecznie ochronić się przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz.

Cena rolet zewnętrznych jest niska sama w sobie, natomiast po zapoznaniu się z tymi zaletami, powinna wydawać się śmieszna. Zasłony zewnętrzne stanowią bowiem idealną inwestycję w lokalach zarówno użytkowych jak i mieszkalnych, a ich uniwersalne i atrakcyjne właściwości dają o sobie znać na przestrzeni całego roku.