Utrzymywanie higieny w zakładach produkcyjnych to w dzisiejszych czasach podstawa. Jednak pamiętanie o myciu hal czy magazynów to jeszcze nie wszystko. Jeśli przechowujesz towar w silosach nie możesz zapominać o ich regularnym czyszczeniu. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!
Czas na czyszczenie silosów! Od czego zacząć?
Podczas czyszczenia silosów najważniejszy jest wybór metody, która pozwoli nam pozbyć się ewentualnych odpadów i przedłużyć żywotność zbiorników. Jeśli są to niewielkie silosy często wystarczy ręczne mycie. Jednak w większości przypadków, na przykład gdy silosy sięgają kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów nie byłoby to możliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Firmy zajmujące się myciem silosów są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, pozwalający na mycie wysokociśnieniowe. Przy negocjowaniu warunków porusz kwestię utylizacji odpadów oraz konserwacji. Czyszczenie zbiorników to świetna sposobność, by przy okazji dokonać przeglądu stanu technicznego i w razie konieczności naprawić usterkę.
Jak często powinno odbywać się mycie silosów?
Na częstotliwość czyszczenia silosów wpływa przede wszystkim specyfika przechowywanych materiałów. Jeśli są to artykuły zawierające spore ilości cukru, prace porządkowe powinny być wykonywane nawet co kilka miesięcy. W przypadku, gdy w zbiornikach znajdują się surowce, takie jak mąka, wystarczy mycie raz w roku. Silosy z chemią czy materiałami budowlanymi mogą być myte zdecydowanie rzadziej. Na stronie https://makowskimis.eu/oferta/zbiorniki/ znajdziesz więcej informacji na ten temat. Wszystkie zostały opracowane przez fachowców profesjonalnie zajmujących się czyszczeniem silosów. Pamiętaj, że to, jak często będzie trzeba powtarzać cały proces zależy również od konstrukcji samego zbiornika. Wiele substancji może grozić wybuchem i stanowić zagrożenie. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zwrócić się po pomoc do kogoś doświadczonego. To sprawi, że czyszczenie silosów będzie w pełni bezpieczne i przeprowadzone w kompleksowy sposób.