Budowa lodowiska – kto pomoże nam w realizacji?

Zima to czas, w którym możemy poświęcić się sezonowym aktywnościom fizycznym. Zaliczymy do nich chociażby jazdę na łyżwach. Kto zajmuje się budową takich obiektów?

Budowa lodowiska – od czego powinniśmy zacząć?

Lodowiska sezonowe stały się jedną z podstawowych atrakcji w okresie zimowym. Sięgają po nią nie tylko miasta, ale też gminy czy właściciele galerii handlowych oraz kin. Tego rodzaju obiekt nie tylko jest doskonałą atrakcją dla mieszkańców i turystów. Może on także zapewnić dodatkowe wpływy do miejskiej czy gminnej kasy. Aby tak się stało, cała inwestycja musi być odpowiednio przygotowana. Dlatego pierwszym krokiem będzie wskazanie lokalizacji obiektu. Powinniśmy wybierać miejsca chętnie uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Ważne jest także to, by w ich pobliżu znajdowały się przyłącza wodne i energetyczne. Bez tego właściwe funkcjonowanie lodowiska nie będzie możliwe. Pierwsze z nich pozwala nam sprawnie stworzyć taflę ślizgawki. Proces ten może trwać nawet do pięciu dni, aż lód osiągnie grubość 10 centymetrów. Drugie przyłącze natomiast pozwala zaopatrzyć obiekt w energię elektryczną. Wymagane zasilanie wynosi nawet 63A.

Budowa lodowiska – jak przebiega?

Pierwszym krokiem zawsze jest niwelacja terenu. Lodowisko musi stać bowiem na równym terenie. W tym celu stosuje się chociażby styropian czy podsypka z piasku. Niwelując teren zapewnimy więc naszemu obiektowi właściwe funkcjonowanie. Kolejnym etapem prac jest montaż orurowania. Najlepszym rozwiązaniem są maty PE, które wyróżnia lekkość, wytrzymałość i przystępna cena. Więcej o tym dowiesz się pod tym linkiem https://www.ras-lodowiska.pl/. Następnie możemy przystąpić do instalacji bandy i podpięcia do orurowania agregatu chłodniczego. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, pozostaje stworzenie tafli lodu. Budowa lodowiska jest zadaniem, które możemy zlecić fachowcom. W sieci znajdziemy firmy, które oferują doradztwo, montaż, a także serwis takich obiektów. Ciekawą propozycją jest wynajem lodowiska. Decydując się na taki ruch nie tylko obniżamy koszty inwestycji, ale też nie musimy się o nic martwić. Warto więc rozważyć taką możliwość i cieszyć się sprawnie działającym obiektem przez cały sezon.