W ubiegły czwartek (06.05 br.) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Wolbromiu po raz kolejny zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że 41-letni mieszkaniec gminy Wolbrom może posiadać nielegalne papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia policjantów potwierdziły się i 6 maja wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Wolbromiu udali się do miejsca zamieszkania 41-latka, który miał zajmować się tym nielegalnym procederem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 24 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.  
Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 50 tys. złotych. Zgodnie z artykułem  art. 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych  grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.