Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Artykuły dekoracyjne - czyli jak w prosty i szybki sposób odmienić wnętrze

Wyposażony, w pełni umeblowany dom, jednak wciąż brakuje tego czegoś? To dodatki! Artykuły dekoracyjne bez wątpienia są jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane nadają charakteru każdemu pomieszczeniu bez względu na styl, dzięki nim można uzyskać wrażenie przytulności, przestronności czy przepychu. Niepozorne z pozoru przedmioty, rośliny, rodzaj oświetlenia czy tekstylia potrafią zmienić pomieszczenie nie do poznania. Często to właśnie dodatki stanowią o wizualnym, końcowym odbiorze całego wnętrza.

Rodzaje artykułów dekoracyjnych

Sklepy i hurtownie artykułów dekoracyjnych poszczycić się mogą ogromnym wyborem upominków, dodatków i dekoracji na wiele różnych okazji.

Wśród najpopularniejszych produktów wymienić można:

 • tekstylia dekoracyjne
 • świeczniki
 • wazony
 • osłonki na kwiaty
 • figurki
 • świece
 • sztuczne kwiaty
 • ramki na zdjęcia
 • plakaty dekoracyjne
 • obrazy
 • lampiony
 • lustra

Dom w harmonii z porami roku

Nasze mieszkanie zyskiwać może zupełnie inny wyraz nawet co kilka miesięcy i to bez kosztownych remontów. Dobrym pomysłem jest dekorowanie domu nie tylko w okresie świąt ale także wraz ze zmieniającymi się porami roku. Taki zabieg może mieć korzystny wpływ na nasze samopoczucie jak i na spojrzenie inaczej na swoje najbliższe otoczenie i mocniejsze docenienie go. Oto kilka pomysłów na małe-wielkie zmiany. Niech wiosna przyniesie ze sobą zapach świeżych tulipanów, ułożonych w pięknych szklanych flakonach, kwiatowe motywy znajdą się na poduszkach i zasłonach, natomiast rośliny doniczkowe zyskają nowe osłonki w kolorach słonecznej żółci i soczystej zieleni. Latem do swego wnętrza zaprosić można wzory marynistyczne, zasłonki wymienić na lżejszy błękitny woal, na stoliku kawowym ustawić kilka muszelek i figurkę latarni morskiej, dodać obraz przedstawiający piaszczystą plażę i nadmorski wakacyjny klimat gotowy. Jesień otuli zapachem szarlotki i ciepłym światłem świec. Na kanapie zagości większa ilość poduch (z motywami kolorowych liści i dyń) oraz ciepły pled. W jesiennym salonie niech dominują odcienie brązu, ugry i rudości. Przytulny ciepły klimat pozostaje zimą, okraszony jednak wesołymi bożonarodzeniowymi dodatkami. Bogato zdobiona choinka, lampki, wieniec na drzwi. Dzięki dekoracjom można bawić się nieskończoną ilością możliwości na bazie tego samego pomieszczenia, tych samych mebli.

Gdzie znaleźć świetne dekoracje w niskich cenach?

Olbrzymi wybór i najlepsze ceny znajdziemy w hurtowniach artykułów dekoracyjnych. Szukając oszczędności nie tylko przy aranżacji domu, mieszkania ale również hotelu ,biura czy restauracji warto skorzystać z właśnie z hurtowni. Ze względu na bardzo duży wybór, wszystko zakupić można w jednym miejscu, nie tracąc czasu na szukanie artykułów w różnych sklepach. Im większe zakupy w jednym miejscu tym większa oszczędność pieniędzy i czasu. Hurtownie artykułów dekoracyjnych są też świetnym miejscem dla osób które dopiero szukają inspiracji dla swoich wnętrz, ze względu na wciąż poszerzający się asortyment odpowiadający każdemu wnętrzu. Bardzo dobrym przykładem jest hurtownia Czakos.pl gdzie znajdziemy wiele ciekawych materiałów.