Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Weekendowa regeneracja w SPA

Codzienna praca za biurkiem męczy kręgosłup. Po całym tygodniu spędzonym w pozycji siedzącej warto pomyśleć o pożytecznym relaksie. Jak połączyć odpoczynek z regeneracją ciała i duszy? Sposób jest prosty: weekendowe spa. To świetna alternatywa dla zabiegów fizjoterapeutycznych czy pobytu w sanatorium. Klasyczne turnusy rehabilitacyjne pod kątem chorób kręgosłupa trwają długo i wymagają urlopu z pracy. Tymczasem wyjazdy weekendowe spa organizuje np. Hanza Pałac położony na skraju Borów Tucholskich. To magiczne miejsce, w którym można znaleźć ukojenie dla duszy i ciała.

Z jakich zabiegów na kręgosłup można skorzystać w SPA?

Niewątpliwym plusem wypoczynku w SPA jest możliwość połączenia relaksu z zabiegami na kręgosłup. W popularnym hotelu Hanza w Rulewie koło Grudziądza organizowane są mini turnusy z zabiegami leczniczymi. Wystarczy rezerwacja pobytu na weekend by poprawić kondycję i wzmocnić kręgosłup. Tu podstawą jest masaż leczniczy pleców. Pod okiem masażysty-fizjoterapeuty kręgi odzyskują dawną sprawność, rozluźniają się mięśnie, ustępuje uczucie stresu, a ból mija na długi czas. Zatem weekend w spa polecany jest nie tylko po to, by odpocząć od codzienności, lecz także by wzmocnić organizm, rozluźnić mięśnie i pozbyć się bólu kręgosłupa.   

Wśród zabiegów proponowanych w pakiecie leczniczym znajdują się masaże pleców, okłady ciepłym torfem, peeling kolagenowy całego ciała. Każdy z zabiegów prowadzi do uczucia relaksu, odprężenia, jak również działa kojąco na bolące stawy i kręgosłup. Każdego, kto zdecyduje się na weekend w spa cena zaskoczy pozytywnie. W koszt pobytu wliczone są noclegi, zdrowe wyżywienie, ekologiczne herbaty bez limitu oraz cały wachlarz usług spa. Każdy, kto odwiedza hotel Hanza w Rulewie ma dostęp do strefy wellness: basenu, siłowni, sauny, jacuzzi. Wśród zajęć zorganizowanych jest aqua aerobic i nordic walking.

Kojące zabiegi relaksacyjne na skraju Borów Tucholskich  

Krótki wypoczynek na łonie natury to idealne rozwiązanie na weekend. Na skraju Borów Tucholskich, w malowniczej scenerii można z łatwością podładować energetyczne akumulatory. Przyjazna obsługa i pięknie położony hotel Hanza w Rulewie sprawia, że nawet krótki pobyt zaowocuje poprawą kondycji psychicznej i fizycznej. Dla każdego, kto szuka ciekawego pomysłu na wyjazd po pracy, dobrym rozwiązaniem będzie weekend w spa dla dwojga ceny pobytu są z kolei bardzo przystępne. Taki romantyczno-relaksacyjny pakiet dla dwóch osób obejmuje wiele atrakcji w hotelu oraz w okolicznych lasach. Poza strefą wellness i SPA, każdemu poprawi się samopoczucie dzięki kontaktowi z naturą. 

Uczta dla ciała i zmysłów w Hanza Pałac Hotel SPA 

Wyjazdy weekendowe spa to jedna z głównych specjalności zabytkowego pałacu w Rulewie. Hotel Hanza łączy tradycję i nowoczesność. Składa się z zabytkowego budynku głównego, dawnego pałacu oraz nowoczesnych obiektów ze strefą SPA oraz krytym basenem. Do dyspozycji gości są komfortowe pokoje z klimatyzacją oraz posiłki w formie bufetu. W codziennym menu znajdują się lokalne, ekologiczne przysmaki, np. miody z okolicznych pasiek, naturalne sery, herbaty ziołowe. Wszystko to w pakiecie z noclegami na weekend w spa oraz z zabiegami na ciało. W stylowo urządzonych pomieszczeniach mieści się klimatyczna kawiarenka, a w sklepionej piwniczce bar. Dodatkowo można skorzystać z bogatej karty dań serwowanych w pałacowej restauracji. Są w niej dania z dziczyzny, lokalne przysmaki ekologiczne i wytrawne potrawy z różnych kuchni świata.

Dla osób spragnionych aktywnego wypoczynku, w przerwach między zabiegami dostępna jest szeroka oferta zajęć. Można skorzystać z parku linowego na terenie obiektu, a w okolicy dodatkowo organizowane są spływy kajakowe, jazda konna. Blisko Hanza Pałac znajdują się liczne jeziora, do których można dojechać np. w ramach wycieczki rowerowej. Bajkowa okolica, bliskość natury, malowniczy, odrestaurowany pałac oraz nowoczesna infrastruktura wellness sprawiają, że Rulewo to idealne miejsce na weekend w spa.