Niebanalny zestaw mebli ogrodowych

Nie trzeba wiele, aby zwykły ogród czy taras zmienić w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe. Oryginalny zestaw mebli ogrodowych, parasol oraz dodatki sprawią, że odpoczynek blisko natury będzie na wyciągnięcie ręki, a z tak zaprojektowanej strefy wypoczynkowej korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie meble i pomysły wykorzystać?

Wypoczynkowy zestaw mebli ogrodowych w konstrukcji modułowej

Nie ma lepszej opcji na nowoczesne tarasy i ogrody niż zestaw mebli ogrodowych w konstrukcji modułowej. Kolekcje takie dostępne są na polskim rynku od kilku lat i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Meble modułowe pozwalają na kreatywne podejście do tematu przestrzeni i stałe zmiany w obrębie tej strefy. Komplet mebli ogrodowych modułowych to zestawy składające się z kilku lub kilkunastu elementów – można wykorzystywać je oddzielnie lub też łączyć ze sobą, tworząc obszerne sofy narożne. Komplety modułowe uzupełnione są o stoliki kawowe – są to więc idealne meble do podejmowania bliskich i gości w ogrodzie czy na tarasie.

Zestaw mebli ogrodowych do letniej jadalni

Posiłki podawane na świeżym powietrzu smakują doskonale. By móc cieszyć się śniadaniami czy kolacjami w gronie rodziny i blisko natury, warto wybrać zestaw mebli ogrodowych składający się z obszernego stołu oraz wygodnych krzeseł. Wyjątkową propozycją jest zestaw ogrodowy Simi, proponowany przez markę Gardenspace. Komplet ten składa się z czterech niebanalnych krzeseł, w których siedziska i oparcia wypełniono liną polipropylenową. Uwagę zwraca także okrągły stół, w którym blat wykonano z drewna eukaliptusowego. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być rattanowe lampiony, które po zmroku roztoczą przyjemny blask i sprawią, że wieczór stanie się jeszcze bardziej magiczny.

Rattanowy zestaw mebli ogrodowych dla tarasów rustykalnych

Styl rustykalny oraz boho są chętnie wykorzystywane na przydomowych tarasach – to prosty i skuteczny sposób na wyróżnienie przestrzeni wypoczynkowej i nadanie jej charakteru. W kreacji takiego miejsca pomoże elegancki zestaw mebli ogrodowych, wykonany z naturalnego rattanu. Meble rattanowe odznaczają się unikalnym designem oraz wysoką trwałością, stanowić będą funkcjonalną ozdobę tarasu czy ogrodu. Aranżując przestrzeń w stylu rustykalnym, warto wykorzystać też rattanowe lampiony oraz kosze, w których można umieścić sadzonki lawendy, goździków czy werbeny.