Dotarcie dla seniorów w dniu ich święta za pośrednictwem ukochanych wnuków i ostrzeżenie przed oszustami czyhającymi na ich pieniądze, to zamysł jaki przyświecał małopolskim policjantom Aktywność służb na tym polu jest konieczna, bo nadal dochodzi niestety do przypadków okradania osób starszych z oszczędności, które gromadzili oni przez długie lata.

Aby ostrzec osoby starsze i przypomnieć im o istniejącym zagrożeniu ze strony pozbawionych skrupułów przestępców, w komendzie  wojewódzkiej w Krakowie przygotowane zostały  profilaktyczne kartki z wierszowanymi życzeniami, dedykowane naszym drogim dziadkom, które w zabawny sposób przypominać mają, jak nie dać  „nabić się w butelkę”  i nie paść ofiarą oszustów.

Mundurowi nie zapomnieli o lubiących rysować wnukach, pozostawiając na kartkach do ich dyspozycji sporo miejsca, tak aby mogły one udekorować kartki jak tylko najpiękniej potrafią, a następnie w Dniu Babci i Dziadka obdarować swoich ukochanych dziadków tym miłym prezentem.

Pomysł z kartkami przypadł do gustu wszystkim, dlatego przez ostatnie dni tarnowscy policjanci zajmowali się dostarczaniem ponad dwudziestu tysięcy kartek, do blisko stu czterdziestu przedszkoli na terenie Tarnowa i całego powiatu tarnowskiego.

Dodatkowo wczoraj (20 stycznia), w przeddzień święta dziadków mundurowi z Tarnowa i Krakowa odwiedzili Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Małe Kroczki”, przy ul. Mehoffera w Tarnowie i wspólnie z towarzyszącą im Panią Lucyną Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego, przekazali na ręce dyrekcji przedszkola placówki policyjne kartki dla dziadków.

Dodajmy, że akcja z kartkami wpisuje się w policyjny projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!” i realizowane są przez małopolską policję oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach przedsięwzięcia „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan” na terenie całego województwa. Na potrzeby projektu wydrukowanych zostało 200 tysięcy profilaktycznych kartek z życzeniami dla seniorów.

Z początkiem stycznia br. przedszkola w powiecie olkuskim odwiedzili dzielnicowi z komendy i komisariatów Policji w Kluczach, Bukownie i Wolbromiu. Podczas wizyty dzielnicowi przekazywali dzieciom laurki przygotowane przez małopolskich policjantów, na których oprócz życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdowały się treści informacyjno – profilaktyczne skierowane do seniorów. W działania włączyły się przedszkola publiczne i niepubliczne z powiatu olkuskiego.