1 maja o godz. 10:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Sołtys Sieniczna zapraszają na XXX Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz marsz Nordic Walking. Start i meta rajdu otwierającego sezon rowerowy 2022 znajduje się przy Szkole Podstawowej w Sienicznie.

Rowerzyści pojadą szlakiem niebieskim „Okrężnym” w kierunku Troksa, następnie szlakiem zielonym „Wschodnim” przez Podlesie w kierunku Kosmolowa. Z zielonego szlaku zjadą na czerwony szlak „Orlich Gniazd” w kierunku Olewina, po czym przejadą niebieskim szlakiem przez Wiśliczkę do Sieniczna. Trasa rajdu liczy ok. 18 km. Rodziny z małymi dziećmi mogą przejechać krótszą pętlę ok. 8 km.

Tuż po starcie rowerzystów, ok. 10.15 na swoją trasę (5-8 km) wyruszą nordikowcy. Ta forma rekreacji ma wielu amatorów, którzy lubią aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Marsz nordic walking przeznaczony jest dla osób, które znają technikę chodzenia z kijami, jak i dla tych, którzy nigdy z kijkami nie chodzili. Doświadczona instruktorka objaśni i pokaże jak prawidłowo i efektywnie maszerować. Sugerujemy aby uczestnicy mieli własne kijki, ale będzie można je także wypożyczyć w biurze rajdu.

Na rajd/marsz można się zgłaszać do 29.04.2022 r., do godz. 12.00 poprzez formularz on-line dostępny na stronie internetowej www.mosir.olkusz.pl lub telefonicznie (32 649 44 88, 784 647 871). Osoby, które nie zdążą zgłosić się na rajd/marsz w powyższym terminie lub zdecydują się na udział w ostatniej chwili, mogą dokonać zgłoszenia 01.05.2022 r. w godz. 9:00 – 9:50 w biurze rajdu przy szkole podstawowej w Sienicznie.

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat mogą uczestniczyć w rajdzie/marszu tylko pod opieką rodziców. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz Regulamin znajduje się poniżej.

Zakończenie rajdu, poczęstunek i konkurs z nagrodami przewidujemy na godz. 13:00.

W razie złej pogody impreza zostanie przeniesiona na wtorek 3 maja, o czym poinformujemy na stronie i FB MOSiR, sms’ami uczestników zgłoszonych on-line. Informacja o zmianie daty zostanie także umieszczona przy szkole podstawowej w Sienicznie.

Udział w rajdzie/marszu jest bezpłatny.

Rajd odbędzie się przy wsparciu: Szkoły Podstawowej w Sienicznie, Bike Atelier Salonu Rowerowego w Olkuszu przy ul. Sławkowskiej 2, firmy Fiber, Oshee, Metal Spec Salonu Rowerowego w Olkuszu przy ul. Górniczej 12 oraz grupy rowerowej „Rower, Lubię Go!”

Formularz zgłoszeniowy on-line

Mapa trasy rajdu rowerowego

Regulamin

Wzór zgody rodzica/opiekuna dla osoby niepełnoletniej