Mogilany, czyli zamieszkaj w pięknym miejscu Polski!

Polska to kraj bardzo różnorodny i oferujący wiele odmiennych krajobrazów i miejsc mających swój niepowtarzalny klimat. Jednakże nie w każdym takim miejscu chcielibyśmy zamieszkać.

Rozumiemy przecież, że dzisiaj liczy się nie tylko piękno okolicy, lecz także umiejscowienie względem infrastruktury i odległość od najbliższych, większych aglomeracji. Właśnie dlatego warto poznać Mogilany, czyli gminę położoną blisko jednego z najpiękniejszych miast naszego kraju – Krakowa.

Mieszkania w Mogilanach stanowić więc mogą bardzo atrakcyjną ofertę dla osób szukających swoich czterech ścian. Dlaczego jeszcze warto pomyśleć o zakupie mieszkania w Mogilanach?

Mogilany – komfortowe mieszkania wśród zieleni... i nie tylko!

Warto najpierw przybliżyć samą gminę Mogilany i to, co w związku ze swoim położeniem geograficznym, oferuje potencjalnym mieszkańcom. Pierwsza sprawa to to, że Mogilany są jedną ze 127 gmin wiejskich województwa małopolskiego. Usytuowana jest ona w południowo-wschodniej części powiatu krakowskiego, wzdłuż drogi krajowej Nr 7, która to stanowi najważniejszy drogowy szlak komunikacyjny łączący Kraków oraz Chyżne/Zakopane.

Już chociażby te informacje wskazują jasno na to, że mieszkania w Mogilanach oferują spokój i krajobrazy znane nam z malowniczego otoczenia polskich wsi, a przy tym zlokalizowane są one w pobliżu Krakowa, czyli miasta, które ma swoistą magię i wiele do zaoferowania. Jednak to nie wszystko!

Mogilany oferują sporo swoim mieszkańcom. Działa tutaj kilka przedszkoli niepublicznych, jedno samorządowe, a przy tym szkoła podstawowa oraz ośrodek zdrowia i centrum medyczne. W najbliższej okolicy znajdują się również ośrodki jeździeckie. W niecałe 25 minut można dojechać także do pięknego Jeziora Dobczyckiego. 

Atrakcją tej okolicy jest Dwór w Mogilanach z urokliwym parkiem, rezerwat przyrody „Cieszynianka”, a kilka minut jazdy samochodem przeniesie nas do Lasu Mogilany. Jest zatem sporo atrakcji, które dodatkowo stają się atutem zamieszkania właśnie w Mogilanach!

Blisko Krakowa, a jednak spokojniej

Właściwie jako oddzielny atut musimy wręcz podkreślić bliskość Krakowa. Mogilany dzielą od centrum tego miasta 14 kilometrów, które można pokonać samochodem w około 30 minut lub skorzystać z dobrego połączenia komunikacyjnego (podróż do centrum trwa wtedy około 40 minut).

Na pewno są to duże zalety dla osób pracujących w Krakowie lub chcących właśnie z tym miastem związać swoją karierę zawodową. Odległości są niewielkie i bez problemu można skorzystać z uroków wielkomiejskich, a jednocześnie zamieszkać trochę na uboczu, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej, a oferta pełnej zieleni okolicy relaksuje, odpręża i niweluje stres po długim i ciężkim dniu pracy.

Takie rzeczy zaoferować mogą komfortowe mieszkania wśród zieleni znajdującej się w Mogilanach. Warto skorzystać z takiej możliwości!

Do sprzedania nowoczesne mieszkania!

Jednak co w kontekście nieruchomości zaoferować nam mogą mieszkania w Mogilanach? Okazuje się, że bardzo wiele. Oferta mieszkaniowa w tym miejscu jest naprawdę bardzo bogata i każdy bez problemu powinien znaleźć coś, co idealnie wkomponowuje się w jego gusta.

Propozycje obejmują 2-, 3-, 4-pokojowe mieszkanie, dwupoziomowe mieszkanie, nieruchomości w zabudowie bliźniaczej, ale także coś dla osób ceniących prywatność i lubiących spędzać czas w zaciszu własnego ogródka. Komfortowe mieszkania wśród zieleni to zresztą coś, co zainteresuje każdego z nas!

Ciekawą opcją są także oferty kameralnego osiedla. Często wokół niego rozciągają się piękne zielone krajobrazy dalekie od wielkomiejskich klimatów. Dla osób, które szukają wyciszenia takie mieszkanie w zielonej okolicy to wręcz spełnienie marzeń. Jeśli dodamy do tego wspomniany już fakt ulokowania osiedla blisko granicy Krakowa i dobrego połączenia z tym miastem, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że w Mogilanach spełnienie marzeń jest tylko kwestią podjęcia odpowiedniej decyzji! 

Gdzie szukać mieszkania w Mogilanach? 

Pozostało jeszcze doprecyzowanie tego, gdzie najlepiej szukać mieszkania w Mogilanach. Tutaj bez dwóch zdań warto odwiedzić stronę internetową https://kazo.pl/mieszkania/mogilany. Znajdziemy tam najlepsze oferty mieszkań w Mogilanach i to zarówno jeśli chodzi o rynek wtórny, jak i rynek pierwotny, czyli oferty w stanie deweloperskim. Wspomniane już kameralne osiedle oferujące zdalnie otwieraną bramę, parterowe ogrzewanie, ułożenie z aneksem kuchennym czy wiele innych udogodnień, znajdujące się w miejscu określanym jako zielona okolica lasów to także coś, co oferuje nam wspomniana strona.  

Kompleks budynków ulokowanych w urokliwej pełnej zieleni okolicy oferuje zakwaterowanie się w idealnym komfortowym mieszkaniu. Inwestycja położona w Mogilanach to tak naprawdę inwestycja skierowana do wymagających klientów, na przykład takich, którzy pragną chwili wytchnienia, a przy tym interesuje ich dwupoziomowe mieszkanie z ogródkiem, w którym liczba pokoi jest do ustalenia.   

Jeśli więc bierzesz pod uwagę inwestycję położoną w urokliwej, pełnej zieleni okolicy, a także dużą przestrzeń, to mieszkanie Mogilany, czyli oferta dostępna na wspomnianej stronie internetowej jest właśnie dla Ciebie. Nawet jeśli interesuje Cię 4 pokojowe dwupoziomowe mieszkanie! Dla nas to wielka przyjemność prezentować mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania. 

Zatem czas spełnić marzenia, więc jeśli chodzi Ci po głowie mieszkanie z ogródkiem w Mogilanach, nie mogłeś trafić lepiej!