Jaki strój będzie odpowiedni na paintball?

Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi nie musi być nudne, sztampowe. W dzisiejszych czasach można skorzystać z wielu niezwykle ciekawych, oryginalnych rozrywek, które stają się coraz łatwiej dostępne także w naszej okolicy. Jednym z często wybieranych sposobów na wspólną atrakcję jest paintball. Na czym polega? Jak się ubrać na paintball? O czym warto wiedzieć?

Na czym polega paintball?

Paintball to rodzaj gry zespołowej, która doskonale sprawdza się dla większej liczby uczestników w każdym wieku. Gracze dzieleni są na dwie drużyny i ich zadaniem jest prowadzenie pozorowanej walki przy użyciu urządzeń, które zbliżone są kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej. W ich wnętrzu znajduje się „amunicja”, czyli kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Rozgrywka zazwyczaj trwa około godziny, gdy wykupiony został pakiet 100 kul dla każdego z graczy, jednak zgodnie z preferencjami może ona być krótsza lub dłuższa. Za cel uznaje się zazwyczaj wdarcie się na teren wroga i przejęcie jego flagi, jak i wyeliminowane wszystkich uczestników. Decydując się na paintball na Śląsku (www.bcamp.pl), skorzystać można z wielu różnych scenariuszy gry.

Jak ubrać się na paintball?

Osoby, które nigdy nie brały udziału w grze w paintball, bardzo często mają problem z tym, jak ubrać się na wyjście, na którym przewidziana jest taka rozrywka. Zasada jest jednak bardzo prosta. Należy wybrać ubrania, które są wygodne, pozwalają na komfortowe poruszanie i nie krępują ruchów. Bardzo dobrze sprawdzą się sportowe spodenki, dresy czy legginsy oraz klasyczny basicowy T-shirt lub longsleeve, bluza — w zależności od pogody. Nie należy martwić się o ich zniszczenie podczas rozgrywki, ponieważ organizatorzy zapewniają specjalne kombinezony, które chronią odzież przed zabrudzeniem. Dodatkowo farba z kulek bardzo łatwo spiera się przy użyciu klasycznych, ogólnodostępnych środków piorących. Dla kompletnego zabezpieczenia ciała przed uszkodzeniami zapewnienie są także maski oraz rękawice.

Podczas szykowania się do wyjścia warto zwrócić szczególną uwagę na buty. Powinny być wygodne. Aby zminimalizować ryzyko kontuzji, warto wybrać modele sięgające za kostkę. Dobrze sprawdzą się buty skórzane, w ciemnych kolorach. Trzeba pamiętać, że obuwie podczas paintballa może się mocno ubrudzić lub zniszczyć, dlatego dobrze jest wybrać parę, której nie będzie szkoda, gdy ulegnie uszkodzeniu.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając się na paintball?

Paintball to rozgrywka, która oprócz wygodnego ubrania się nie wymaga innego przygotowania do zabawy. Niewymagane jest posiadanie własnej broni czy amunicji, ponieważ zapewniane są one przez organizatora, tak jak wspomniany wcześniej specjalny ochronny strój. Rozgrywka nie wymaga od graczy wysokiej sprawności fizycznej, jest to gra doskonała dla każdego chętnego. Aby zadbać o kwestie bezpieczeństwa, zabronione jest ściąganie masek ochronnych w strefie gry. Podczas trwania rozgrywki, jak i przed jej rozpoczęciem surowo zabronione jest spożywanie alkoholu oraz przyjmowanie innych substancji odurzających.