Kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu podróbek.

Olkuscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w toku prowadzonych czynności ustalili, że na terenie jednego z targowisk w powiecie mogą być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. W środę (07.09. br.) podczas przeprowadzonej kontroli policjanci natrafili na stoisko,  na których oferowana była nielegalna odzież. Znajdowały się na nim między innymi: spodnie, koszulki, bluzy, bielizna, a nawet zegarki na rękę, na których widniały podrobione znaki towarowe znanych firm. W związku z tym procederem, mundurowi zatrzymali  35-letniego mężczyznę  i zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży oraz zegarki  z logo firm odzieżowych. Nielegalny towar wstępnie wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 80 tysięcy złotych.

 

Mężczyźnie w wieku 35 lat za wprowadzanie do obrotu nieautentycznych produktów opatrzonych chronionym znakiem towarowym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej. Należy zaznaczyć, że za obrót towarem nielegalnie oznakowanym znakiem towarowym, grozi  do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeżeli sprawca popełnienia tego typu przestępstwo i jest to jego stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.