W miniony piątek (19.05. br.) policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.

Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie - z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorami. Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali  98 pojazdów, ujawnili 89 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Wśród tych wykroczeń, 1 dotyczyło przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. 45-letni kierowca forda mondeo w miejscowości Milonki jechał w obszarze  zabudowanym z prędkością 109 km/h. Za to wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Ponadto policjanci  zatrzymali mu  prawo jazdy.

Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyny wypadków drogowych.  Wynika to z analizy danych statystycznych.  Od początku roku w Małopolsce doszło do 697 wypadków drogowych, w których zginęło 40 osób, a 740 zostało rannych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze i przypominamy o  obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości.