W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu oraz policjantka z Olkusza uczestniczyli w dwóch festynach rodzinnych zorganizowanych przez Wolbromską Akademię Piłkarską „Młodzi Przebojem” oraz Dom Kultury w Wolbromiu.

Policjanci chętnie przyłączają się do takich działań profilaktycznych promując bezpieczeństwo wśród mieszkańców powiatu olkuskiego. Zainteresowanych obecnością Policji było wielu. Przy stanowisku  ustawiały się zarówno dzieci jak i dorośli.  Dzieci chciały zobaczyć jak pobiera się odciski palców. Każde z nich mogło odbić swoje ślady linii papilarnych na specjalnych kartach daktyloskopijnych. Aby otrzymać upominki tj. odblaski, malowanki, książeczki edukacyjne najmłodsi musieli pochwalić się znajomością przepisów ruchu drogowego. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu, by poczuć się jak prawdziwy policjant.

Podczas festynów mundurowi rozmawiali z młodzieżą o perspektywach, jakie daje praca w policji. Zainteresowanym szczegółowo przedstawiono etap kwalifikacyjny, wymogi jakie musi spełniać kandydat do policji oraz szczegółowy proces rekrutacji.

Z kolei osobom starszym policjanci wręczali ulotki z poradami, jak ustrzec się przed oszustami i złodziejami a także kradzieżą włamaniami do domów i mieszkań.

Spotkanie z mieszkańcami było również okazją do promowania narzędzi, które funkcjonują w Policji: aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwem.