W piątek (15.09.br.) w Chechle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 9-latka. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, iż chłopak wybiegł z posesji na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Apelujemy do pieszych o rozwagę i ostrożność, szczególny apel kierujemy do rodziców opiekunów, aby przypominali swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Około godziny 8.30 dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu 9-latka, do którego doszło w Chechle. Na miejsce pilnie zostali skierowani policjanci. Jak wstępnie ustalili, 9-letni chłopiec, który w tym czasie przebywał pod opieką ciotki, czekał na przyjazd busa dowożącego dzieci do placówki w Wolbromiu. Kiedy chłopiec zobaczył na poboczu samochód,  wybiegł z posesji na jezdnię, wprost pod nadjeżdżające auto.  Na szczęście dziecku nic się nie stało.  
Dzieci i młodzież po wakacyjnej przerwie samodzielnie chodzą do szkoły. Często też korzystają z komunikacji miejskiej. Apelujemy więc do rodziców i opiekunów, aby przypomnieli swoim pociechom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcali ich do korzystania z elementów odblaskowych. 
Swój apel kierujmy również do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność w rejonach placówek oświatowych, a przede wszystkim, aby zdjęli nogę z gazu w terenie zabudowanym i w okolicach przejść dla pieszych.
Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, niech więc będzie naszym wspólnym celem.