ZKGKM w Olkuszu: UTRUDNIENIA W RUCHU DLA AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W BUKOWNIE
W najbliższą niedzielę wieczorem w Bukownie zagości wyjątkowa atmosfera solidarności i wsparcia – przestrzeń miejska zawiśnie pełna muzyki oraz światełek nadziei. Mieszkańcy będą świadkami niezwykłego przedsięwzięcia charytatywnego, jednak wydarzenie to niesie za sobą pewne konsekwencje, m.in. dla lokalnych tras autobusowych. Zobacz, jakie zmiany czekają komunikację miejską podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • Instrukcje dotyczące zmian w kursowaniu autobusów podczas WOŚP.
  • Szczegóły wydarzenia charytatywnego w Bukownie.
  • Zalecenia dla mieszkańców i korzystających z komunikacji miejskiej.

W związku z organizacją 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszkańcy Bukowna powinni przygotować się na tymczasowe zmiany w ruchu miejskich autobusów. Impreza ta, niosąca nie tylko radość i wsparcie dla potrzebujących, ale również tymczasowe utrudnienia komunikacyjne, odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Na czas wydarzenia, od godziny 19.30 do 20.30, autobusy zmienią swoje trasy, omijając plac Urzędu Miasta.

Władze miasta przekazują, że przystanek „Bukowno Urząd” nie będzie obsługiwany przez wspomniany okres. Mieszkańcy i goście Bukowna powinni zwrócić uwagę na przystanki zlokalizowane przy ulicy Kolejowej, które staną się tymczasowymi punktami przesiadkowymi. Władze komunikacyjne zapewniają, że zmiany są jedynie przejściowe i mają na celu umożliwienie sprawnej organizacji wydarzenia charytatywnego, które, jak co roku, zgromadzi liczne rzesze uczestników.

O wyjątkowym charakterze tego wieczoru zadecyduje „Światełko do nieba” – moment symboliczny, gdy wspólne śpiewanie i radosne dźwięki ustąpią miejsca głębokiej refleksji i hołdowi dla tych, którzy potrzebują wsparcia. To właśnie dla nich ulice Bukowna na chwilę zamilkną, a autobusy pozwolą miastu oddychać pełną piersią braterstwem i empatią.

Zachęcamy mieszkańców do zaplanowania swoich podróży z wyprzedzeniem oraz do wsparcia tej szczytnej inicjatywy, nie tylko poprzez uczestnictwo, ale również przez cierpliwość i zrozumienie dla niezbędnych regulacji komunikacyjnych. Niech ten wieczór będzie przypomnieniem, że każdy z nas może przyczynić się do wielkich, pozytywnych zmian – nawet zmieniając swoją niedzielną rutynę.


Źródło: ZKGKM w Olkuszu