Powiat Olkuski: „Citius, Altius, Fortius – Szybciej, Wyżej, Mocniej” zjednoczeni w duchu sportu
Otwarcie nowej sali gimnastycznej – Olkuski „Mechanik” przechodzi do historii z nowym sportowym sercem!
  • Otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu
  • Udział ważnych osobistości z życia publicznego i edukacji w ceremonii inauguracji
  • Artystyczno-sportowe występy podczas uroczystości
  • Wpływ inwestycji na edukację fizyczną i standardy szkolnej infrastruktury sportowej

W miniony piątek miasto Olkusz świętowało spektakularne otwarcie obiektu, który ma być nie tylko miejscem sportowych zmagań, ale również symbolem lokalnej jedności i postępu. Z wdziękiem i energią wita nowoczesną salę gimnastyczną, która powstała przy Zespole Szkół Nr 1 – szkole o długiej i bogatej tradycji.

"Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu to nie tylko najstarsza szkoła w historii powiatu, ale również ostoja kultury i wartości. Niezwykła oprawa artystyczna otwarcia nowoczesnej sali gimnastycznej udowodniła, że to miejsce będzie symbolem pokoju i zjednoczenia. Tu bije serce "Mechanika" – powiedział Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

Ta imponująca inwestycja to efekt niemałego zaangażowania władz powiatowych oraz dyrekcji szkoły, których wysiłki skierowane były na podniesienie standardów edukacji fizycznej. Zmodernizowany obiekt, zastępujący dawną konstrukcję, pochwalić się może najnowszymi technologiami i sprzętem sportowym. Dzięki temu uczniowie "Mechanika" zyskują dostęp do infrastruktury, która umożliwi im rozwijanie swoich sportowych pasji na jeszcze wyższym poziomie.

W ceremonii otwarcia wzięła udział cała plejada lokalnych dygnitarzy – od starosty Bogumiła Sobczyka, przez wicestarostę Paulinę Polak, aż po dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jacka Osucha, Michała Zasuchę. Zaś symboliczne przecięcie wstęgi stało się momentem, w którym uroczyście zaznaczono gotowość nowej sali do rozpoczęcia swojej misji kształtowania przyszłych pokoleń Olkuszan w duchu hasła olimpijskiego: „Citius, Altius, Fortius” – Szybciej, Wyżej, Mocniej.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśliły występy artystyczne, które swoim rozmachem i estetyką nadały uroczystości prawdziwie olimpijskiego ducha. Od skrzypaczki Natalii Nakryiko, przez Polską Miss 2023 – Justynę Haberkę, aż po finalistki Mistrzostw Polski w Aerial Hoop i Aerial Silk, artystki wzbogaciły tę uroczystość swoją obecnością i talentem, przypominając wszystkim zgromadzonym, że harmonijne połączenie sportu i sztuki to istotny element edukacji.

Klimat wspólnego świętowania dopełniły rozmowy kuluarowe i poczęstunek – symboliczny tort, który stanowił słodki akcent z okazji zakończenia ważnego projektu. Wszystkie te elementy składały się na obraz społeczności lokalnej, która wspólnie celebruje postęp i inwestycje w przyszłość edukacji.


Artykuł zaczerpnięty z: Powiat Olkuski