Policjanci i Straż Miejska czuwali nad bezpieczeństwem Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
Wczorajsze obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przyciągnęły wielu mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie przebiegło bez zakłóceń, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały służby mundurowe, w tym policjanci i strażnicy miejscy.
  1. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:15.
  2. Trasa marszu prowadziła ulicami Mickiewicza, Szpitalną, Kościuszki i Krakowską.
  3. Wydarzenie zakończyło się na olkuskim Rynku.
  4. Nie odnotowano żadnych incydentów.

18 czerwca 2024 roku odbyły się kolejne obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne wydarzenie, jak co roku, miało na celu integrację społeczności oraz podkreślenie szacunku i godności osób niepełnosprawnych.

Uroczystości rozpoczęły się przy Starostwie Powiatowym, skąd uczestnicy wyruszyli w „Marsz Godności”. Przemarsz poprowadził ulicami Mickiewicza, Szpitalną, Kościuszki i Krakowską, kończąc się na olkuskim Rynku.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Policjanci, którzy pełnili służbę na motocyklach, cały czas monitorowali trasę przemarszu, dbając o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Festyn Integracyjny, który odbył się po Marszu, przyciągnął wielu mieszkańców, oferując różnorodne atrakcje i zabawy. Wydarzenie przebiegło spokojnie i bez żadnych incydentów. Organizatorzy oraz uczestnicy wyrazili zadowolenie z przebiegu uroczystości, podkreślając jej znaczenie dla lokalnej społeczności.


Na podstawie: Policja Olkusz