Marsz Godności na Czarnej Górze łączy uczestników Powiatowego Dnia Niepełnosprawnych

Setki mieszkańców Olkusza i okolic spotkały się na wyjątkowym wydarzeniu, które pokazało, jak ważna jest integracja i wzajemne wsparcie. Mimo kapryśnej pogody, atmosfera była pełna radości i energii, a uczestnicy Marszu Godności udowodnili, że razem można pokonać wszelkie bariery.
- Olkusz świętował Powiatowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami na Czarnej Górze
- Wielkie zaangażowanie placówek i lokalnych instytucji w Olkuszu
Olkusz świętował Powiatowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami na Czarnej Górze
W sobotę 10 czerwca pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Olkuszu zebrała się imponująca grupa uczestników, by wspólnie uczcić Powiatowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Marsz Godności, który wyruszył spod starostwa na malowniczą Czarną Górę, zgromadził setki osób zarówno uczestników placówek opiekuńczych, jak i ich opiekunów oraz lokalnych władz.
Uroczystość oficjalnie rozpoczęli Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Curyło Rzepka oraz Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, którzy podkreślili znaczenie solidarności i wzajemnego wsparcia. Władze powiatu przygotowały dla wszystkich placówek miłą niespodziankę sadzonki roślin zielonych, które symbolicznie mają przypominać o rozwoju i pielęgnacji relacji międzyludzkich.
Pomimo przelotnych opadów deszczu, uczestnicy nie dali się zniechęcić. Na scenie muzycznej zespół Mat - Mix rozgrzał publiczność swoimi rytmami, a wspólne tańce i zabawy stworzyły niezapomnianą atmosferę przyjaźni i radości. To właśnie dzięki takim chwilom widać było, jak silne więzi łączą mieszkańców powiatu olkuskiego.
Wielkie zaangażowanie placówek i lokalnych instytucji w Olkuszu
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele aż 16 różnych placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wśród nich znalazły się m.in.: Ośrodki Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze w Wolbromiu i Olkuszu, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Klucz, Olkusza oraz Lgoty Wolbromskiej, a także Środowiskowe Domy Samopomocy z kilku miejscowości powiatu.
Nie zabrakło także reprezentantów szkół specjalnych oraz organizacji takich jak Polski Związek Niewidomych czy Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser”. Dla jeszcze lepszej integracji dołączyła Szkoła Podstawowa Nr 5 z Olkusza, która aktywnie uczestniczyła w zabawach i grach przygotowanych na tę okazję.
Wspólne świętowanie uświetnili także lokalni samorządowcy: Starosta Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Rafał Czeladzki oraz radni Rady Powiatu Olkuskiego Wojciech Ozdoba, Grzegorz Nocoń i Marcin Woźniak. Obecni byli również dyrektorzy szkół i jednostek powiatowych oraz przedstawiciele parlamentu i samorządu.
Organizatorzy wyrazili ogromną wdzięczność dla wszystkich instytucji i osób wspierających wydarzenie. Szczególne podziękowania skierowano do PSS Społem, Piekarni Rydzyk Zofia Rydzyk, Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Nieocenioną pomoc zapewnili również wolontariusze z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu oraz Orkiestra Dęta ZGH Bolesław”.
Ostatnie Artykuły

Książki krążyły po szkole - olkuski bookcrossing ożywił podstawówkę

Ósmoklasiści ruszyli po szkoły – hala MOSiR-u zamieniła się w edukacyjny dworzec

Sukcesja rodzinnych firm wraca na pierwszy plan. Małopolska stawia na konkret

Dzieci narysowały czystą gminę. Jury miało twardy wybór po konkursie

W Bukownie jedno wymuszenie i alkohol zakończyły się zderzeniem trzech aut

683 worki śmieci w gminie Klucze. Ekoakcja pokazała skalę problemu

W olkuskiej podstawówce policjanci ostrzegli przed nałogami, które zaczynają się niewinnie

Na olkuskim rynku stanie ruchome widowisko o polskich bohaterach

Wolicki, Chopin i jedwab - w Olkuszu odkurzono niezwykłą historię

W Olkuszu policjanci weszli do szkół - młodzi usłyszeli twarde zasady

ŚDS z Wolbromia wrócił z wyróżnieniem z festiwalu w Proszowicach

Maturzyści pożegnani z rozmachem. W Olkuszu padły mocne słowa przed maturą

Bystrzaki z Wolbromia błysnęły w konkursie dla najmłodszych uczniów

