Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

"Dajcie kaszy, dajcie wina!

Dajcie klusek i kapusty!

Będziesz brzuchu bardziej tłusty!

To karnawał, to mięsopust!"

Jeśli karnawał, to i mięsopust. A jeśli mięsopust, to tylko "Król Mięsopust" w wykonaniu grupy teatralnej Glutaminian Sodu! Premiera spektaklu odbyła się podczas 8. Olkuskiej Nocy Teatru. Kto nie widział, musi zobaczyć. Kto był, wróci na pewno, a będzie miał do tego okazję już 20 stycznia 2018 roku!

Foto 1

Akcja spektaklu grupy teatralnej Glutaminianu Sodu pt. Król Mięsopust nieustannie plącze się wokół łoża w królewskiej sypialni. To niezwykła   historia wędrówki głupców przez krainę pożądań. Jest to opowieść o człowieku, który roi sobie, że mógłby być królem. Łakoma uciech łoża i stołu maltańska księżniczka Rosalinda nie chce poślubić ascetycznego króla hiszpańskiego Filipa, zdecydowanie bardziej pociąga ją Florek - parobek królewski. Z kolei Filipowi podoba się śliczna i zgrabna pomywaczka Kasia. Splot okoliczności sprawia, że berło Filipa trafia w ręce Florka. Bohaterowie przedstawienia zamieniają się życiowymi rolami. Czy jednak wszyscy okażą się zadowoleni z tej zamiany? Co wyniknie z tego zaplątania? Czy życie jest teatrem? Czy gramy tylko marną rolę w tragifarsie, dopóki nie spadnie kurtyna?

Foto 2

Interesujący pomysł inscenizacyjny oraz zabawny, gęsty od ukrytych znaczeń tekst to niewątpliwe walory przygotowanej przez grupę teatralną Glutaminian Sodu tragifarsy. Zapraszamy na blisko 60 minut dobrej zabawy, adresowanej do młodzieży i widzów dorosłych. Spektakl powstał na podstawie sztuki Jarosława Marka Rymkiewicza. "Król Mięsopust" uważany jest przez krytyków za jeden z najbardziej interesujących tekstów polskiej dramaturgii współczesnej. To przysposobienie dawnych konwencji teatralnych i schematów fabularnych do współczesnych treści i wrażliwości dzisiejszych widzów.

Foto 3

Bilety dostępne są w sprzedaży internetowej - kliknij TUTAJ lub w kasie biletowej Miejskiego Ośrodka Kultury.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.