Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Areszt za wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków

Olkuscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta i 58-letniego mieszkańca Bukowna. W ich mieszkaniach, znaleźli blisko 11 kg różnych narkotyków – w tym marihuanę , amfetaminę i kokainę. 167 sztuk tabletek ekstazy, 26 sztuk rosyjskiej wiagry oraz 26 paczek papierosów i 1 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy a także worki strunowe różnych rozmiarów. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi blisko pół miliona złotych. W mieszkaniach zabezpieczone zostały również pieniądze w kwocie 88 tysiąca złotych, 6 telefonów komórkowych, skaner fal UKF, Zaguszarkę GPS, wykrywacz podsłuchów. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z olkuskiego Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn. Z posiadanych informacji wynikało, że 58-letni mieszkaniec Bukowna i 32-letni mieszkaniec Olkusza , handlowali substancjami psychotropowymi i narkotykami zarówno na terenie Olkusza jak i całego Powiatu. W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili : 9497,4 gramów marihuany , 862 gramy kokainy, 224,53 gramy amfetaminy 167 sztuk tabletek ekstazy, 26 sztuk rosyjskiej wiagry, worki strunowe różnych rozmiarów do pakowania towaru. Ujawnili również 26 paczek papierosów i 1 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, pieniądze w kwocie 88 tysiąca złotych, 6 telefonów komórkowych, skaner fal UKF, Zaguszarkę GPS oraz wykrywacz podsłuchów. Mężczyźni zostali zatrzymani , a narkotyki zabezpieczono do badań laboratoryjnych. W ubiegłym tygodniu w piątek (26.01.2018r) Prokurator przedstawił 58-latkowi i 32-latkowi zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Olkuszu przychylił się do wniosku olkuskiej Prokuratury i aresztował mieszkańca Bukowna i Olkusza na trzy miesiące. Dokonano zabezpieczeń majątkowych na kwotę ponad 70 tyś złotych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za zarzucane czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.