Policjanci przypominają dzieciom z powiatu o bezpieczeństwie

Podczas trwających już ferii policjanci olkuskiego powiatu w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykają się z nimi w szkołach, przedszkolach oraz placówkach. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach.

Tym razem policjantka profilaktyki 20 lutego 2018 roku, odwiedziła uczniów ze szkoły Centrum Języków Obcych Impuls w Olkuszu. Podczas spotkania omówiła m.in. zagadnienia dotyczące akcji „Bezpieczne Ferie 2018”. Przestrzegała dzieci przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny, spędzaniem wolnego czasu w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a także przypomniała dzieciom, jak należy zachowywać się, gdy pozostają same w domu, jak również o bezpieczeństwie na drodze i w kontaktach z osobami nieznajomymi. Dzieci poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone, uczyły się prawidłowego reagowania. Na zakończenie spotkania mali aktywni uczestnicy rozwiązali bezbłędnie krzyżówkę, która pokazała jak wiele zapamiętały podczas tego spotkania.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.