Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

14 listopada br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Gościem uroczystości był Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 85 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 19 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 7 nowych funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przydzielonych zostanie 6 policjantów, natomiast Komenda Miejska Policji w Tarnowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Limanowej zyskają po 5 młodych adeptów sztuki policyjnej. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zasilona zostanie przez 3 nowych policjantów. Czterech funkcjonariuszy uzyskało przydział do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni oraz Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu trafi po 2 policjantów. W Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach służbę rozpocznie po 1 nowym funkcjonariuszu.

To kolejne w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie.

/źródło: KWP Kraków/