Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

3 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się XII Koncert Charytatywny na rehabilitację dzieci i młodzieży zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy współpracy: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Koncert był równocześnie okazją do zaprezentowania artystów z prowadzącego przez Stowarzyszenie i niezwykle prężnie działającego Klubu Osiedlowego Przyjaźń.

Jako pierwszy – gratka dla miłośników gatunku - zaprezentował swoje utwory raper Krystian Arnold, dwukrotny laureat Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski.

Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia, ciepło powitała wszystkich gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych z Romanem Piaśnikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy na czele.

DSC 0112

DSC 0004 2

Niezwykłych wrażeń, a starszym widzom także nutki wspomnień, dostarczył spektakl w wykonaniu Teatru z Udziałem Osób Niepełnosprawnych. Aktorzy, młodzież z Gimnazjum Nr 1 wraz z uczestnikami Warsztatów terapii Zajęciowej przedstawili opartą na kanwie twórczości Stanisława Barańczaka etiudę „Co będzie świadectwem”. Spektakl został wspaniale opracowany przez dr. hab. profesora Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Przemysława Kanię. Artyści, których oglądaliśmy z zapartym tchem, to: Kinga Cieluch, Kacper Fedorowicza, Julia Grzebinoga, Maria Sioła, Iga Tomsia, Agnieszka Kostulska, Patrycja Krymula, Karol Kura, Anna Nawara, Krzysztof Pęgiel, Kornelia Szlachta i Natalia Tomczyk; akustykiem był Kacper Żurek.

DSC 0022

DSC 0040 1

DSC 0044 1

DSC 0049 1

DSC 0051 1

Występ grupy instrumentalno-wokalnej Franciszka Dudka, którą wszyscy kochają nie tylko za muzykę, ale i za to, że jest zespołem bez granic wiekowych, otrzymał rzęsiste brawa. Śpiewali i grali: Anna Tomsia, Patrycja Krymula, Jagoda Wojdyła, Klaudia Figurska, Przemysław Arnold, Mateusz Syguła, Zbigniew Specjał, Jakub Świerczek i gościnnie najmłodsza artystka, Zuzanna Śladowska.

DSC 0059 1

DSC 0068 1

DSC 0069 1

Nastąpił wzruszający moment podziękowań dla wolontariuszy-seniorów dzielących się bezinteresownie swoją wiedzą, mądrością, czasem i życzliwością. Jak widać, Klub Przyjaźń nie przez przypadek nosi taką nazwę. Każdy z wolontariuszy odszedł trzymając w ręku przepiękną białą różę, jak symbol czystego serca.

DSC 0075 1

DSC 0077 1

Na scenie zagościł Teatr Seniora z premierą spektaklu „Skąpiec”, adaptacją sztuki Moliera zrealizowanej w ramach projektu Centrum Seniora w integracji z młodzieżą 2017. Spektakl w mistrzowskiej reżyserii dr-a hab. prof. Przemysława Kani wywoływał serdeczne wybuchy śmiechu. Żywiołowa gra seniorów była porywająca. Zachwycili nas: Anna Kostulska, Maria Bień, Ewa Pogan, Irena Włodarczyk, Barbara Sikora, Franciszek Dudek, Marian Kostulski i Grzegorz Ludwiczak.

DSC 0093 1

DSC 0095 1

DSC 0097 1

DSC 0098 1

Oprócz reżyserii obu spektaklów Przemysław Kania opracował również muzykę, projekty kostiumów i scenografię; pomocą służyła Olga Śladowska.

DSC 0111 1

Kiedy stało się jasne, że kuferek z pieniędzmi Skąpiec jednak zabierze ze sobą, na scenę, zaproszeni przez panią prezes, Barbarę Orkisz, wyszli wszyscy artyści i osoby, które włożyły mnóstwo serca i wysiłku we współtworzenie koncertu: Przemysław Kania, Mirosława Drapacz i Olga Śladowska, która niedługo potem szczęśliwą ręką wyciągała szczęśliwe losy.

DSC 0105 1

DSC 0116 1

Do wylosowania były między innymi fotografie artystyczne grupy olkuskich fotografików Fotoobiektywni, obrazy studentów krakowskiej ASP, tomik wierszy Ireny Włodarczyk, którego premiera odbędzie się 7 lutego, płyta Olkuska Poezja Śpiewana.

Podziękowania otrzymali również sponsorzy:

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Małopolski Urząd Wojewódzki, Ewa i Zbigniew Kwintowie, Barbara i Stanisław Paciejowie, Alina i Janusz Włochowie.

Wstępne obliczenia wykazały, że podczas koncertu zebrano ponad 3000 zł, ale jeszcze później do puszek wpadały banknoty.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.