Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

 

Transporter należy do najbardziej przydatnych akcesoriów, z których korzystają właściciele psów i kotów przy okazji wizyty u weterynarza. Często zabierają oni swoich podopiecznych również w odwiedziny do znajomych lub na wakacje, a nierzadko na rozmaite wystawy. W niektórych sytuacjach zwierzę musi spędzić w transporterze nawet kilka godzin, dlatego warto zadbać o wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Rozmiar transportera

Bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru transportera do masy ciała zwierzęcia. W przypadku dłuższego transportu, podopieczny powinien mieć możliwość wyprostowania się czy wykonania swobodnego obrotu. Wewnątrz można też schować rozmaite akcesoria dla psów czy kotów. Aby zwierzę czuło się wygodnie, transporter nie może być jednak zbyt duży. Wówczas jego wnętrze może być traktowane przez zwierzaka jak plac zabaw. Na wszelki wypadek przestrzeń wewnętrzna powinna być odpowiednio ustabilizowana.

Sposób otwierania transportera

Dostęp do wnętrza transportera powinien być na tyle uproszczony, aby w razie potrzeby dało się szybko wydostać zwierzę. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład możliwość zdjęcia górnej pokrywy. Przydaje się to nie tylko w podróży, ale również podczas badania w gabinecie weterynarza. Akcesoria transportowe tego typu posiada w swojej ofercie każdy dobry sklep zoologiczny. Przy wyborze warto zwrócić uwagę także na lokalizację drzwiczek, jeżeli zwierzę ma mieć możliwość samodzielnego opuszczania transportera.

Materiał i konstrukcja transportera

Przeglądając ofertę przygotowaną przez wybrany sklep zoologiczny internetowy, warto szukać transportera wykonanego z odpowiedniego materiału. Tworzywo powinno być łatwe w dezynfekcji oraz czyszczeniu. Pod tym względem lepiej od wikliny sprawdza się plastik. Materiał powinien również posiadać właściwości izolujące, dzięki czemu nie będzie łatwo nagrzewał się na słońcu. Nie bez znaczenia pozostaje także konstrukcja transportera. Warto wybrać produkt solidny, a zarazem przewiewny, na przykład z wentylacją.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.