Uwaga na oszustów poddających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej!

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu, że została oszukana przez kobietę podajacą się za pracownicę spółdzielni mieszkaniowej. Oszustka oferowała wymianę pieca gazowego i wyłudziła 400 złotych.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach rannych. Do mieszkania starszej pani zapukała kobieta w wieku około 50 lat, która przedstawiła się i poinformowała o tym, że jest odpowiedzialna za wymianę pieca gazowego. Kobieta dodała, że za montaż nowego urządzenia należy wpłacić 400 złotych, a pozostałą cześć sfinansuje spółdzielnia. Oszustka w taki sposób prowadziła rozmowę, że w końcu 85-latka zgodziła się i przekazała jej pieniądze. W zamian za gotówkę, wystawiła fałszywe potwierdzenie i opuściła mieszkanie.

Policja apeluje!

Kiedy ktoś puka do naszych drzwi i podaje się za pracownika spółdzielni, przedstawiciela firmy czy też oferuje nam towar, przede wszystkim należy sprawdzić tożsamość takiej osoby. W razie wątpliwości, czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie należy działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania bez dokładnego sprawdzenia jej legitymacji - identyfikatora i dokumentów. W takiej sytuacji należy zadzwonić do administracji, potwierdzić wiarygodność pracownika i ustalić czy faktycznie w mieszkaniach będzie prowadzona wymiana urządzenia np. pieców gazowych, kuchenek itp. Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób.