Przyjęcie urodzinowe 11-latki zakończone policyjną interwencją

Dziewczynka, która została zaproszona na urodziny swojej rówieśniczki, podczas zabawy spadła z huśtawki i trafiła do szpitala w Krakowie. Na szczęście obrażenia nastolatki nie były groźne i po badaniu 11-latka wróciła do domu. Okazało się, że opiekunowie imprezy urodzinowej byli nietrzeźwi, mieli ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.05.2018r.) około godziny 20.00 w gminie Olkusz. Podczas urodzinowego przyjęcia 11-letniej dziewczynki doszło do przykrego wydarzenia. W czasie zabawy zerwała się huśtawka przymocowana do drzewa, na której siedziały dwie dziewczynki. W wyniku upadku jedna z nich doznała urazu i trafiła do dziecięcego szpitala w Krakowie, gdzie została poddana badaniom lekarskim. Na szczęście upadek nie był groźny i dziewczynka, pod opieką rodziców, wróciła do domu.

Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję wyczuli woń alkoholu od organizatorów imprezy. W zawiązku z tym przebadali ich na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nieodpowiedzialni rodzice, którzy mieli sprawować opiekę w trakcie przyjęcia urodzinowego swojej córki, byli nietrzeźwi – ojciec miał ponad 1,1 promila a matka 1,8 promila. Sprawa trafiła na komendę. Policjanci będą wyjaśniać czy nietrzeźwi rodzice narazili na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnie dzieci.