Inauguracja obchodów 100-lecia Policji

Wczoraj (7.06.18r. ) olkuska policja rozpoczęła inaugurację obchodów 100-lecia Policji. Uroczystość otwarcia odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, podczas pikniku rodzinnego.

Obchody 100-lecia policji są okazją, by spotkać się ze społecznością lokalną i razem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. To sposobność, by przypomnieć o historii polskiej Policji, jak również przybliżyć specyfikę tego zawodu.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły, Pan Mirosław Jurczyk powitał zebranych.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając. Szef olkuskiej policji podkreślił, że „służba w Policji to misja na rzecz społeczeństwa a bezpieczeństwo mieszkańców powiatu olkuskiego, jest dla nas priorytetem. Bezpieczeństwo obywateli traktujemy jako wspólną sprawę. Sukces jest tym okazalszy – im lepsze współdziałanie wszystkich służb”.

Przy tej okazji komendant podziękował za wspieranie działań policji. Szczególne podziękowania skierował do Pana Dyrektora oraz grona pedagogicznego za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Organizatorzy imprez zapewnili jej uczestnikom wiele atrakcji i mnóstwo zabawy. Dla dzieci były dmuchańce. Dorośli mogli posilić się przy stoisku z grillowanymi przysmakami.

Do wozu strażackiego, pojazdu straży miejskiej, policyjnego radiowozu czy motocykla ustawiały się kolejki rodziców z dziećmi.

Mundurowi przygotowali specjalne stoisko ze sprzętem policyjnym i różnymi materiałami edukacyjnymi. Przeprowadzili kilka konkursów nt. bezpieczeństwa, a każdy kto odpowiedział na pytanie policjantki, otrzymał nagrodę.


Na imprezie nie mogło zabrakną policyjnej maskotki - Inspaktora Wawelka, z którą pozowali najmłodsi.


Jak zwykle, dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się walizka technika kryminalistyki. Małe pociechy mogły samodzielnie wykonać odbitki własnych linii papilarnych, jak również zapoznać się ze specyfiką służby i tajnikami pracy technika kryminalistyki.

Imprezę uświetnił mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy nauczycielami a policjantami. Wynik meczu 8:4 dla policjantów. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Przed nami jeszcze inne spotkania związane z obchodami 100-lecia Policji. O planowanych uroczystościach będziemy informować na bieżąco i zapraszać mieszkańców do udziału. Zwieńczenie całorocznych obchodów spodziewane jest w przyszłym roku na Pustyni Błędowskiej.

Patronat medialny nad obchodami 100-lecia policji objął „Przegląd Olkuski”.

https://przeglad.olkuski.pl/index.php/fotoreportaze/inauguracja-obchodow-100-lecia-policji-7062018