Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

We wtorek (19.06.18r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej komendy prowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działania zaangażowanych było 12 mundurowych.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone były od wczesnych godzin rannych. Mundurowi bacznie się przyglądali nie tylko na zachowania pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów. Policjanci obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Ujawnili 63 wykroczenia, popełnione głownie z winy pieszych. Większość z tych przypadków dotyczyła przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Przypominamy, że pieszy należy do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego i w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.