Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Nietrzeźwi  kierowcy na drodze – policja apeluje o rozwagę!

W ubiegły weekend olkuscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Drugim był 15-latek, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem.

W piątek tj. 7.09.2018 roku o godzinie 9.30 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej. Okazało się, że sprawcą był nietrzeźwy kierowca. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Ford Focus, jadąc w stronę Krakowa nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na jego tył. Ranny został kierowca forda oraz jego pasażer. Mężczyzn przewieziono do szpitala w Olkuszu. Kierujący fordem był nietrzeźwy, albowiem przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest ponad 2,3 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Był nim 15-letni motorowerzysta, który miejscowości Dłużec stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany na poboczu samochód osobowy marki BMW. Kierujący skuterem jak i jego pasażer w wieku 15-lat, zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Oboje byli nietrzeźwi, kierowca miał ponad pół promila alkoholu a pasażer ponad 1,2. Do szpitala w Olkuszu został przewieziony pasażer skutera. Kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień. Sprawa niebawem trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Oprócz kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących policjanci z olkuskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 3 osoby, które zdecydowały się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Rekordzista miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Kluczach. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Pijany kierowca stanowi zagrożenie na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 lub 997 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.