Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci  z wizytą u przedszkolaków

Mundurowi prowadzą zajęcia z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych, podczas których dzieci utrwalają sobie właściwe zachowania oraz wiedzę. Edukacja przez zabawę, to świetna forma komunikacji i najlepszy sposób, by dotrzeć do maluchów.

Dzisiaj tj. 21.09.2018 roku dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ml asp. Przemysław Szeląg i podkom. Katarzyna Matras spotkali z przedszkolakami z „Uniwersytetu Przedszkolaków” w Olkuszu. Podczas spotkania profilaktycznego dzieci zapoznawały się z zawodem policjanta. Dzielnicowy wyjaśnił przedszkolakom na czym polega jego praca i czym zajmuje się policjant ruchu drogowego. Wizyta mundurowych była także okazją, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Maluchy mogły pochwalić się swoją wiedzą nt. zasad i przepisów ruchu drogowego. Z uśmiechem uczestniczyły w scence przechodzenia przez pasy z uwzględnieniem zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dużą frajdę sprawiało dzieciakom oglądanie policyjnego wyposażenia (odznaki policyjnej, lizaka, kajdanek, pałki służbowej) oraz przymierzanie służbowych czapek. Przedszkolaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zadawały różne pytania. Największą jednak atrakcją był radiowóz, którym przyjechali policjanci. Każdy z nich mógł usiąść za kierownicą policyjnego samochodu i poczuć się jak policjant.

Na pamiątkę dzisiejszego spotkania funkcjonariusze przekazali przedszkolakom upominek: policyjną maskotkę „Inspektora Wawelka” oraz grę planszową o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.