Kierowco zachowaj ostrożność  na drodze. Śmiertelne wypadki w powiecie olkuskim

Tragedią zakończył się wypadek, do którego doszło w ubiegły piątek tj. 21 września 2018 roku w Olkuszu. Na obwodnicy samochód osobowy zderzył się z motocyklistą. Pomimo natychmiastowej reanimacji, 28-letniego motocyklisty nie udało się uratować. To już trzecia ofiara śmiertelna wypadków drogowych, do których doszło we wrześniu br. w naszym powiecie.

Do poważnych wypadków śmiertelnych doszło we wrześniu. Pierwszy miał miejsce 8 września br. na drodze wojewódzkiej nr 783 pomiędzy miejscowościami Pazurek a Chrząstowice. Samochód osobowy zderzył się z busem. Śmierć poniósł, kierowca osobówki, mężczyzna w wieku 30 lat. Do kolejnego zdarzenia doszło 9 września 2018 r. w Wierzchowisku. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 783 z drogą powiatową 1144K zderzyły się dwa samochody osobowe: renault thalia i volvo. Zginęła pasażerka renault. W piątek tj. 22 września 2018 roku w Olkuszu na obwodnicy śmierć poniósł młody człowiek -28-letni motocyklista.


Jesień, to czas trudny dla kierowców. Przy śliskiej nawierzchni koła pojazdów, łatwo tracą przyczepność a droga hamowania znacznie się wydłuża. Statystyki wskazują, że do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie o tej porze roku. Ma to głównie związek ze zmieniającą się aurą. Pora jesienna, to czas niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg. Wcześniej zapada zmrok a zmieniający się klimat, wpływa na nasze samopoczucie, co powoduje obniżenie koncentracji. Przyczyn wypadków i kolizji drogowych jest wiele. Do głównych zaliczamy: nadmierną prędkość i brawurę a także nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jazdę dostosowaną do trudniejszych warunków atmosferycznych oraz o zachowanie większej i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Wielu z tych zdarzeń drogowych można było uniknąć, gdyby kierowcy kierowali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego.