Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Nie ważne czy prowadzimy food-truck, blog o modzie, albo pensjonat w Zakopanem. Dążymy do tego żeby oferowane przez nas usługi dotarły do jak największej ilości odbiorców. Przez to wzrok coraz bardziej staramy się kierować ku FB, ponieważ widzimy w nim opcję na niedrogie wypromowanie naszego przedsiębiorstwa. Niestety FB to cały świat, a jak się domyślamy: każdy liczy na zysk. Bez płatnych reklam wybicie naszej strony fanpage może okazać się nieosiągalne (jeśli nie mamy na myśli FP, gdzie wrzucać będziemy śmieszne kotki czy też inne zabawne obrazki). Nie wszystko stracone! Specjalnie dla Ciebie postaramy się przytoczyć opcje na to jak z skromnym nakładem pracy wypromować względem konkurencji własny fanpage.

prowadzenie strony na Facebooku

1. Treść postu

Jednym z kluczowych sposobów na to jak promować fanpage jest jak wiemy pisanie tekstu, ale nie byle jakiego, tylko angażującego. Czym są tak prawdę powiedziawszy angażujące wpisy na stronie Fanpage? Ściślej ujmując to te wpisy, które tworzą wartościowe informacje lub też te po których zachodzi interakcja. Przyjmując, iż prowadzimy własne usługi, na których się znamy - możemy wtedy użyć narzędzia jakim jest Facebook do podzielenia się ze światem posiadaną branżową wiedzą. Opracujmy post, ewentualnie nieco mniej popularną notkę ze specjalistycznymi poradami, a na pewno znajdzie się ktoś kto ją przeczyta oraz poleci dalej. Niemniej jeżeli polubienia naszej strony fanpage wskazują na okrągłe zero, to niestety – nie uda nam się go pokazać światu bez dodatkowych czynności.

Rozważając powyższe kwestie, musimy spróbować oznajmić społeczności Marka Zuckerberga, że posiadamy fajny opis. Możemy także pójść za kierunkiem płatne (oczywiście prosta droga...no ale jednak...płatnie) lub też inwestowania środków (bądź dwiema drogami za jednym razem ;-]). Decydując się na opcję "za pieniądze", prowadzimy działania przez kampanię reklamową umieszczoną w menadżerze reklam Facebook business, gdzie nasz cel marketingowy ustawiamy na aktywność odnośnie stworzonego posta. Jeżeli zupełnie nie nie znasz się płatnej reklamie na FB, a musisz niezwykle skutecznie dotrzeć do fanów/klientów: nie zwlekaj, napisz do nas.

Jednakże kiedy postawimy na tym, iż chcemy zostać przy bezpłatnej ścieżce promowania, powinniśmy zwrócić uwagę na dyskusyjne grupyktóre prowadzą działania na Facebooku. Wyjątkowo w tym miejscu działa bardzo prosta zasada – tworzymy tekst, który zwróci uwagę właściwej grupy kontrahentów – piszemy o tym na określonej grupie. Dla przykładu, jeśli napisaliśmy ciekawy tekst do postu (opcjonalnie przydatny wpis na blog na stronie www: jeżeli takowy mamy) odnośnie skrzypu polnego, wtedy dodajmy nasze info na któreś z grup dotyczących ziół oraz zielarstwa. Niektórym z nas wyda się to dziwne, że odbiorcy na portalu społecznościowym Facebooku zrzeszają się w grupy, więc najbardziej aktywna grupa odnosząca się do ziołolecznictwa notuje...uwaga więcej niż 25 000 osób! Dużo nie? Nie dowierzasz? Sprawdź to sam. Co robimy dalej? Cierpliwie czekamy. Jeśli nasze info na prawdę są unikalne i potrafią wzbudzić ciekawość, wówczas ludzie je dobrze ocenią i będą śledzić nasz fanpage. Przyjmijmy jednakże do świadomości, iż grupy mają własne zasady i pozostają na pewien sposób hermetyczne. Zadzwoń do nas nim będziesz skłonny zacząć działać. Postaraj się nie zapomnieć też, że nie tylko powinniście brać, ale także dawać to znaczy nie parać się tylko publikacją reklamy, ale jednocześnie służyć pomocą oraz aktywnie udzielać się w komentarzach (w sposób profesjonalny!) wypowiedzi pozostałych.

2. Komentowanie

Odnośnie komentarzy. Każdorazowo polecamy skorzystanie z nich w odniesieniu do promocji fanpage na Facebooku. Na prawdę prosta sprawa. Wpisujemy komentarze mądrze we wpisach odbiorców FB na pozostałych fanpejdżach lub grupach dyskusyjnych. Niemniej, jeżeli udzielamy się w komentarzach wpisów pod fanpage firmy z naszej branży, to nie wiem jak by nam zależało, coby udzielić pomocy, możemy zostać zbanowani przez admina profilu fanpage (każdy z nas się boi konkurencji). Jednakże, jeśli będziemy tworzyć wokół siebie otoczkę osoby, która jest prekursorem w branży – spotkamy się z pozytywną reakcją, potem już czeka nas prosta droga do kolejnych lajków.

jak promować fanpage

3. Udostępnienia kluczem do sukcesu

Następnym sposobem promowania profilu firmowego fanpage jest regularne udostępnianie tworzonych postów. Udostępnianie tekstu użytkowników jest tak naprawdę najbardziej znaną opcją wpisów na FB. O ile jedynie udostępnianie treści z branżowych fanpage prawdopodobnie nie da nam pożądanych lajków, to udostępnienie poprzez kogoś innego naszego fanpage ewentualnie danego postu na FB jest idealną droga do pozyskania nowych fanów. Czy to jest realnie osiągalne? Przy tym temacie należy spojrzeć na wymianę barterową. Nawiążemy kontakt z innym adminem fanpage, który bezpośrednio związany jest z tym w czym my jesteśmy ekspertami oraz przekonajmy go aby udostępnił nasz wpis na swojej stronie.

powinniśmy liczyć się z faktem, że my również winniśmy coś zaoferować. Bez dwóch zdań najbardziej odpowiednie winno być share to share, niemniej ujmując, iż jesteśmy zwracającymi się o pomoc: jest to znakiem, że jesteśmy mniejsi. Patrząc na tą kwestię opisana wymiana zdaje się być niezbyt udana dla drugiej strony. Dlatego też jesteśmy zmuszeni, aby go zachęcić do współdziałania - przykładowo jedyną w swoim rodzaju frapującą treścią artykułu. Jesteśmy w stanie go także zachęcić do współpracy trochę bardziej materialnie ;). No ale jak? Nie ma na to ogólnej porady. Po prostu, jeżeli fotografia to nasza pasja to przedstawmy opracowane foty, tworzymy hand-made? Dajemy nasze projekty. Mamy domek nad jeziorami mazurskimi? Zaproponujmy upust na wczasy. Jednak najprawdopodobniej na starcie nasza „znajomość” będzie platoniczna i materialna, jednak ostatecznie kto wie? Być może w końcu stanie się to wszystko bardziej emocjonalne :-). Na portalach społecznościowych pojawia się również nowy rodzaj odbiorców: tak zwanych "influancerów". To tacy użytkownicy, którzy za właściwe wynagrodzenie wypromują naszą stronę, np. generując fachowy artykuł na własnym fanpage. Kilka informacji o influencerach można się dowiedzieć z tego opracowania.

4. Tagami grubo szyte

#TAG nie odgrywa na FB tak znaczącej roli (odwrotna sytuacja jest na Instagramie), jednak nie jest to prawdą, iż powinniśmy kompletnie zapomnieć o ich istnieniu. Skutkiem czego starajmy się pamiętać o umieszczaniu hashtagów w naszych postach. Na 100% nam to nie zaszkodzi, a może się tak zdarzyć, że znajdzie się osoba, która interesuje się tagami oraz przejdzie nie inaczej na naszą stronę fanpage.

5. Promowanie strony fanpage poza internetem!

Jak wypromować fanpage w inny sposób? Myślę, że w Internecie wynajdziecie wiele innych pomysłów. Skutkiem czego ja na sam koniec przedstawię Wam taki przepis, o którym nierzadko zapominamy. Wystarczy po prostu...promować stronę fanpejdż w „realu”. Tym sposobem rozmawiajmy o nim na imprezach ze swoimi koleżankami (starajmy się jednak, nie często, gdyż ostatecznie któregoś z kolegów aniżeli utwierdzimy w przekonaniu, że przyda się obejrzeć profil fanpage), pomijając to zamieszczajmy w biurze obsługi klienta info o tym, że nasza firma na portalu Facebook żyje coby klienci bez problemu odszukali nas w Social Media. Możemy również zamieścić takie info również na takich reklamowych materiałach jak ulotki reklamowe, wizytówki firmowe itp. Podsumowując, możemy znaleźć tysiące różnych trików, by odbiorcy, które pozwolą na to, żeby użytkownicy poza internetem zauważyli działalność naszej firmy na portalu Facebook. Od zamieszczenia sloganu "like" na serwetce, która jest dodawana do cheeseburgera aż po szyld promocyjny z napisem „znajdziesz nas na portalu Facebook”, powieszony w głównym holu naszego hotelu na mazurach.

Są to tylko niektóre z rozwiązań, które pomogą Ci odpowiedzieć na zapotanie w jaki sposób wypromować stronę fanpage, bądź też przysporzą Tobie mocjen motywacji do podjęcia precyzyjnych działań na Facebooku. Jednakowoż pod żadnym pozorem nie powinniśmy się stosować tylko i wyłącznie do tych wspomnianych. Są na świecie różne stosoby, takie bardziej zaawansowane (np. tak zwane przynoszące skutki działania RTM mianowicie "Real Time Marketing"), inne zaś nietrudne ale słabo stosowane, przykładowo wiadomości SPAM przesyłane na poczty mailowe... możemy przecież trzymać się zasady: nie istotne co się mówi, ważne że się mówi. Jeżeli będziesz szukał znawców od promocji strony fanpage w Social Media, możesz liczyć na nas ;-)

obsługa stron firmowych fanpage

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.