Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Jednym z ostatnich hitów jeśli chodzi o inwestowanie są kryptowaluty. Pojawiły się on dosyć niespodziewanie i pozwalają zarobić inwestorom sporo pieniędzy. Zwłaszcza tym, którzy kupili lub „wykopali” je 2-3 lata temu. Ale i teraz, gdy kursy kryptowalut nie rosną już w tak błyskawicznym tempie, można sporo zarobić. Dlatego nie ma się co dziwić, że spora grupa ludzi chce także skorzystać z okazji i poprawić stan swojego portfela. Ale czy każdy może inwestować w kryptowaluty? Czy należy mieć do tego jakieś specjalne predyspozycję?

 

Na początku musimy powiedzieć, że inwestycja w kryptowaluty należy do inwestycji bardzo ryzykownych. Na podobnych zasadach działa rynek FOREX czy też rynek akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy więc zdawać sobie sprawę z tego, że na kryptowalutach można zarobić, ale można też i stracić. I jak pokazują statystyki, większość początkujących graczy inwestujących w ten rynek traci. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim spora część ludzi zaczyna kupować wirtualną walutę, nie mając na jej temat praktycznie żadnej wiedzy. Nie mają więc pojęcia od czego zależy zmiana ich cen, jakie mają perspektywy itp. Inna część inwestorów, zachowuje się zbyt nerwowo i gdy tylko ceny kryptowalut które znajdują się w ich portfelu spada, od razu je sprzedają, często ze stratą. Po prostu boją się, że ich cena spadnie jeszcze bardziej i w ten sposób chcą zmniejszyć ewentualne straty. A często po chwilowym załamaniu, ceny zaczynają rosnąć i szansę na wzrastają. Oczywiście dosyć istotną sprawą są też możliwości finansowe. Jeżeli są one większe, to możemy zdywersyfikować nasz portfel, dzięki czemu nawet gdy jedna z kryptowalut traci na wartości i na niej stracimy, to inna może nam te straty zrekompensować i na niej zarobimy.

 

Podsumowując, kto może inwestować w kryptowaluty? Przede wszystkim osoba o stalowych nerwach, która nie boi się uczyć i pogłębiać swoją wiedzę, a ponadto ma na koncie trochę funduszy. Oczywiście nie jest powiedziane, że osoby o innej charakterystyce nie mogą inwestować w kryptowaluty. Przecież każdy może spróbować szczęścia, by powiększyć swoje środki finansowe.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem Bitcoina przejdź pod ten adres.