Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Obok firm eventowych oferujących standardowe atrakcje takie jak wynajem zamków dmuchanych, coraz częściej możemy natknąć się na oferty firm proponujących symulatory rzeczywistości wirtualnej. Wielu początkującym organizatorom imprez wybór pomiędzy dmuchanymi zamkami a symulatorami rzeczywistości wirtualnej VR wydaje się prosty, w sumie nie ma się nawet nad czym zastanawiać… Tymczasem starzy wyjadacze wciąż niezłomnie sięgają po dmuchane zamki i inne pneumatyczne place zabaw z torami przeszkód. Dlaczego? Czy dmuchańce rzeczywiście lepiej sprawdzają się w plenerze niż symulatory samolotów i motocykli?

Jeśli właśnie planujesz organizację eventu i stoisz przed dylematem, co wybrać – stare dobre dmuchańce czy może najnowocześniejsze symulatory VR koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł, w który podpowiadamy jak dobrze zaplanować i przygotować event w plenerze.

 

Faza planowania – wybór atrakcji

Wybór atrakcji, które chcemy udostępnić uczestnikom naszego eventu nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Zanim zdecydujemy, jakie urządzenia wynająć i jak zaaranżować dostępną przestrzeń musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Kto będzie uczestniczył w evencie? Czy dzieci będą tylko osobami towarzyszącymi, czy impreza ma być skupiona na ich potrzebach? W jakim wieku będą dzieci? (Oczywiście, nie zawsze będziemy w stanie uzyskać odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, ale warto się nad nimi choćby zastanowić. To pozwoli nam określić, do kogo skierowany jest event i ułatwi jego dalsze planowanie i organizację).

  2. Jaką przestrzenią dysponujemy? Czy możemy sobie pozwolić na jedną dużą atrakcję czy na kilka mniejszych? Czy wolna przestrzeń znajduje się w centrum eventu, czy raczej na jego obrzeżach? (Czasami warto zrezygnować z jednej monstrualnej atrakcji o ograniczonej przepustowości – każda atrakcja ma ograniczoną przepustowość – na rzecz kilku mniejszych atrakcji, które umożliwią płynną obsługę uczestników bez niepotrzebnych przestojów. Warto pamiętać o tym, że uczestnicy zabawy nie lubią zbyt długo czekać na swoją kolej i szybko się irytują, zwłaszcza podczas imprez, które są organizowane specjalnie dla nich).

  3. Jakim budżetem dysponujemy? (Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle ważna, bo to od niej ostatecznie będzie zależało ile i jakie duże atrakcje wynajmiemy).

 

Impreza tematyczna a dmuchane zamki i place zabaw

Firmy oferujące symulatory VR bardzo często przekonują nas – tj. organizatorów małych i dużych imprez plenerowych – że żadna inna atrakcja nie wpasowuje się tak dobrze w imprezę tematyczną, jak właśnie symulator wirtualnej rzeczywistości, w który możemy wgrać dowolny program w pełni spójny z tematyką i charakterem imprezy. Wieloletnie doświadczenie organizatorów plenerówek – pikników i festynów – pokazuje, że równie dobrze w przypadku organizacji imprez tematycznych sprawdzają się dmuchane zamki oraz place zabaw i tory przeszkód, zwłaszcza teraz, kiedy można na nie nanieść praktycznie dowolną grafikę. Oczywiście, ze względu na zainteresowania dzieci większość tego typu atrakcji nawiązuje szatą graficzną do postaci i scen z ulubionych bajek oraz kreskówek. Są jednak dmuchane zamki oraz place zabaw, które nawiązują także do innej tematyki. Bez większego problemu znajdziemy dmuchańce na imprezę organizowaną pod szyldem Parku Jurajskiego czy Gwiezdnych Wojen… Równie łatwo będzie nam znaleźć dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z piłeczkami i wiele innych dmuchanych atrakcji nawiązujących do tematyki wyścigów samochodowych, czy safari.

 

Co mają dmuchane place zabaw, a czego nie mają symulatory VR?

Podstawową zaletą dmuchanych zamków oraz innych tego typu atrakcji jest fakt, iż są one przystosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku, czego niestety nie można powiedzieć o symulatorach rzeczywistości wirtualnej. Nic więc dziwnego, że te drugie nieszczególnie sprawdzają się podczas imprez organizowanych z myślą o ich najmłodszych uczestnikach.